Wpis z mikrobloga

amerykanscy wolnosciowcy dlatego sa zwolennikami opodatkowania kapitalu, nie pracy. Ergo - katastru


@kiedysmialemtubordo: a swoją drogą to idioci, bo w końcu tak się skończy że oligarchowie opodatkują biednym domy i będzie jak w Grecji gdzie druty sterczą z dachów żeby ominąć podatki xD

https://korfumojaprzystan.blogspot.com/2017/12/niewykonczone-domy-na-korfu.html?m=1
MilionoweMultikonto - > amerykanscy wolnosciowcy dlatego sa zwolennikami opodatkowani...

źródło: comment_1643554808zdq90WwK7tSymaUhk84xof.jpg

Pobierz
@MilionoweMultikonto: A umiesz porównać naruszenie NAPu przy zabójstwie i kupnie działki?

należy odprowadzać tak wysoki podatek aby nie opłacało się spekulować ziemią?


O jakiej spekulacji mowa? Kupić ziemię można dla samego faktu posiadania. Według tego co piszesz, to mogę mieć dom, ale działki już nie. Mieszkania w bloku też dla dzieci nie, bo jestem tym złym obszarnikiem, c'nie?
jestem tym złym obszarnikiem, c'nie?


@odysjestem: a który jesteś na liście w artykule który podlinkowałem we wpisie?

Według tego co piszesz, to mogę mieć dom, ale działki już nie.


@odysjestem: z czego wynika to że tak uznałeś? Możesz mieć działkę, i Twoja żona może mieć i w ogóle każdy kto chce może mieć ()

Mowa jest o korporacjach i miliarderach którzy skupują tysiące
Kupić ziemię można dla samego faktu posiadan


@odysjestem: powierzchnia polski to tylko 312km² i jeżeli jakaś korporacja zdecyduje że ją wykupi to gdzie wtedy kupisz ziemię żeby postawić na niej swój dom?

Jeżeli uważasz to za nierealne wystarczy że przeliczymy to na hektary: powierzchnia Polski to 31 mln ha, natomiast Pani Gina Rinehart posiada 9 mln ha.
Naturalnie Polska ziemia jest droższa niż australijski piach, ale moim zdaniem to tylko kwestia
@MilionoweMultikonto: To, że sobie ktoś tam kupi jakiś kawał ziemi w Australii albo Kanadzie to żaden problem, może nawet wyjdzie to wszystkim na plus, bo zagospodaruje jakiś nieużytek.
Prawdziwy feudalizm to my już mamy, ale pod postacią systemu monetarnego - jak nie weźmiesz kredytu to 99% ludzi na żadną ziemię czy nieruchomość nie będzie stać, a ceny oczywiście napompowane przez te tanie kredyty, czyli błędne koło. Dodajmy do tego celowo wywoływaną
jak nie weźmiesz kredytu to 99% ludzi na żadną ziemię czy nieruchomość nie będzie stać


@Anien: gdyby spekulanci nie mieli możliwości przetrzymywać ziemi której nie używają to wtedy musieliby ta ziemię sprzedać, czyli ceny by spadły i wtedy nie trzeba by było brać kredytu ()
Dodajmy do tego celowo wywoływaną inflację, żeby tylko przypadkiem plebs nie uznał, że wystarczy mu już nagromadzony majątek.


@Anien: to zachęca ludzi do pracy, a praca zachęca do podnoszenia kwalifikacji, a to zmusza do nauki, a widzisz coś złego w nauce i mądrzejszym społeczeństwie? ()
Jakbyś próbował jej zakazać to zaraz byś miał spekulacje na nie wiem, samochodach, albo nawet żywności.


@Anien: chyba nie rozumiesz powagi problemu... To nie spekulacja sama w sobie jest zła, tylko bezdomność do której prowadzi brak ziemi w rozsądnych cenach.
Bez samochodu, jeździsz rowerem albo z buta, a jak żarcie w sklepie jest za drogie to zakładasz własny ogródek, ale jeżeli nie masz ziemi to gdzie się podziejesz?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MilionoweMultikonto:

Gdyby spekulanci nie mieli możliwości przetrzymywać ziemi której nie używają to wtedy musieliby ta ziemię sprzedać, czyli ceny by spadły i wtedy nie trzeba by było brać kredytu


Ty myślisz, że tu podaż ziemi jest największym problemem? Jacy spekulanci na wielką skalę (bo jak rozumiem Janusza z jedną działka twoje pomysły nie dotyczą) pojawili się ostatnio w Polsce? A ceny działek wystrzeliły niesamowicie.

to zachęca ludzi do pracy, a praca