Wpis z mikrobloga

Po 8-9 latach używania wyłącznie iphone'ów i ipadów rozważam kupno telefonu z androidem. Tata se kupił galaxy m52 za 1300 zł i jestem pozytywnie zaskoczony jak to działa xd

Czy taki oneplus https://www.x-kom.pl/p/595880-smartfon-telefon-oneplus-8t-5g-8-128gb-5g-lunar-silver-120hz.html jest dobrym pomysłem? Chcę zainstalować lineageOSa albo coś takiego i f-droida.

Szukałem czegoś poniżej 6 cali, ale jak wrzuciłem takie kryteria na morele to mi zostały same iphone'y do wyboru (°°
#telefony #android
  • 29
@Firenz: OnePlus 8t to flagowiec z porządnym procesorem.
Zatem jeżeli by występowały na nim jakieś zacinki to tylko na jakichś starych aplikacjach/grach lub dopiero świeżych, np. w wersji beta.
Ma fajne parametry, a procesor da radę z każdą grą na ultra w płynnej jakości (gry można uznać jako test w wydajności i płynności) a ekran 120Hz daje niesamowitą płynność.
@Firenz :p już bez przesady, przerabiałem już instalacje innych systemów zawsze coś nie działało. Nie chcesz google nie dodawaj konta do telefonu. BTW nie wiem jak teraz ale kiedyś uwalali gwarancję za wgranie innego softu ^^

^^ ale jak masz ochotę to działaj :)
@Solitary_Man: no ale i tak się zastanawiam. Jestem pozytywnie zaskoczony tym jak chodzi byle galaxy m52 za 1.3k i negatywnie zaskoczony, że apple nie dał ekranów ze 120 hz we wszystkich modelach, więc srajfon ze 120 hz to jakieś 5k zł, portfel mnie boli. A w tym roku już chyba w ogóle nie będą wypuszczali 14 mini. Tylko ten google wszędzie.
@Firenz: A co Ci ten Google przeszkadza? Wszyscy śledzą. Google śledzi, Apple śledzi, Xiaomi śledzi, Huawei śledzi. Android bez usług Google to szajs bo ponad połowa apek nie działa, gdyż większość wymaga do uruchomienia ich usług, lub usług HMS (czyli Huawei, który a jakże - śledzi). Bez usług Google nie uruchomisz nawet apek bankowych, Spotify, Ubera itd. Android wymaga niejako do poprawnego działania usług Googla, lub HMS Huaweia (na którym wciąż
@Firenz: w samsungach tak jest sciagnieta flaga z knoxa = koniec gwarancji flaga spada z rowerka w momencie jakiejkolwiek ingerencji w softa. i powiem jedno tak jak sie kiedys bawilem w zmiany kombinacje cyanogenmody etc tak ostatnio dostalem do reki jakiegos huiweia i go ucegliłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Firenz: jak bardzo chcesz pakowac customy bez obaw o gw, to sugeruje xiaomi. Pomijajac system, to telefony maja bardzo dobry stosunek cena/jakosc. Nie wiem ile masz $$$, ale ich najnowszy flagowiec mi12 jest dosc sensowny gabarytowo.

Wrzucisz sobie rom jaki chcesz i bzikasz (bo miui jest uposledzone), a jakby cos padlo, to wrzucasz oficjalny rom i oddajesz na GW.
@Firenz: A co Ci ten Google przeszkadza? Wszyscy śledzą. Google śledzi, Apple śledzi, Xiaomi śledzi, Huawei śledzi. Android bez usług Google to szajs bo ponad połowa apek nie działa, gdyż większość wymaga do uruchomienia ich usług, lub usług HMS (czyli Huawei, który a jakże - śledzi). Bez usług Google nie uruchomisz nawet apek bankowych, Spotify, Ubera itd. Android wymaga niejako do poprawnego działania usług Googla, lub HMS Huaweia (na którym wciąż
@Firenz: mediatek'i są dobre dla osób, które nie oczekują zbyt wiele od smartfona lub ktoś kto szuka smartfona do zwykłych rzeczy (np. jako zapasowy)
Galaxy S20fe jest dobrym smartfonem za 2k zł, ale tylko w wersji z Snapdragon 865, bo wersja z Exynos'em jest wadliwa, a jako dowód wystarczy wpisać w google: Galaxy S20fe exynos i wyskoczy ogrom artykułów w negatywnym znaczeniu.
Prawie rok temu chciałem kupić OnePlus 8t wersje 256gb,