Wpis z mikrobloga

Posiada ktoś konto maklerskie w Santander?
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad inwestycją w EFT. Planuję raczej "buy & forget" na np. rok. Zastanawiam się czy jest to dobre rozwiązanie aby otworzyć konto akurat u nich? Będę ponosić jakieś opłaty za zakup/sprzedaż?

#eft #santander #gielda
  • 10
@WiktorekS: może inaczej. Planuję zainwestować pieniądze w EFT. Nie mam planu wypłacania tej gotówki o ile nie będę zmuszony. To raczej część oszczędności, które chcę zainwestować. Powiedzmy, że jeśli nic złego się nie stanie to nie będe chciał spieniężyć tego przez najbliższe lata.

Część środków, ale póki co nie wiele, chcę również zainwestować w akcje.

Zastanawiam się po prostu czy jeśli kupię EFT w Santander, to będę ponosić jakieś opłaty?

Dzięki
@sector: prowizja jakies 0.4% ale minimum 12 usd/eur; może jest też jakaś opłata miesięczna za przechowywanie zagranmicznych walorów jak masz poniżej 20% obrotu w danej walucie 0.01% dla usd
@sector no może się czasem opłacić żeby nie stracić więcej, lol.. :)
nie opłaca się kupować walorów za mniej niż 3k usd około bo do tego pułapu prowizja zawsze wyniesie cię 12usd. Jak kupisz czegoś za 500 zł, zapłacisz 50zl prowizji co jest zupełnie nieopłacalne, 5k już bardziej a powyżej 12-3k płacisz już według %