Wpis z mikrobloga

#prawo #notariusz #nieruchomosci

Cześć,
za kilka dni będę podpisywał umowę przedwstępna na zakup mieszkania. Na tej umowie widnieje właściciel z KW oraz jego pełnomocnik z zapisem o pełnomocnictwie notarialnym wraz z numerem i data zawarcia tego pełnomocnictwa.
Jak mogę sprawdzić czy to nie jest fake? Jest gdzieś jakiś rejestr pełnomocników?
  • 7
  • Odpowiedz
@majk093: Masz numer repertorium na pełnomocnictwie, teoretycznie możesz uderzyć do notariusza, przy którym było robione i go zapytać o ten numer.
  • Odpowiedz
@majk093: wlasciciel mieszkania to jakas starsza osoba? Pelnomocnik jest po to, zeby mogl za wlasciciela pojsc do notariusza i generalnie sprzedac Ci mieszkanie. Na przyklad babcia sprzedaje mieszkanie i mianuje na notarialnego pelnomocnika swojego wnuka, zeby mogl za nia latac i zalatwiac.
Jest to normalne. Przed podpisaniem przedwstepnej mozesz poprosic o wglad w oryginal pelnomocnictwa.
  • Odpowiedz
Jest gdzieś jakiś rejestr pełnomocników?


@majk093: Nie ma takich rejestrów. Jeśli umowę przedwstępną będziesz podpisywał w formie aktu notarialnego to notariusz zweryfikuje dokument.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@DJ007
@Remdium
@Krawedziowy96PL
@marcpol
@vegetassj1

Osoba handlujaca nieruchomościami ma swojego pelnomocnika ktory ogarnia jej tematy sprzedaży.
Umowa przedwstępna nie będzie w formie aktu notarialnego więc nie jestem w stanie tego sprawdzić.
Czyli pozostaje mi zaufać, że to pełnomocnictwo jest oryginalne, a dopiero przy umowie przeniesienia własności u notariusza, jest on to w stanie sprawdzić tak?
  • Odpowiedz