Wpis z mikrobloga

#webdev
Mirki, czy ja mam się dalej kłócić z ksiegową czy nie... Jak dla mnie stworzenie strony internetowej to 12% a nie jak chce mi księgowa wpisać 15% na ryczałcie... Jak to jest u was #podatki
  • 7
  • Odpowiedz
@Kollo: 12% jak h** , kłucić się nie musisz. Wyślij jej tą stronę i jak nie rozumie, to zmień ...

Tester, który chce korzystać ze stawki 12% ryczałtu, powinien wykonywać usługi objęte PKD takim jak:

62.01, czyli szeroko rozumiana działalność związana z oprogramowaniem lub

62.02, czyli usługi związane z doradztwem w zakresie oprogramowania.

W ramach najczęściej wybieranego PKD, czyli 62.01, świadczone usługi polegają na:

pisaniu, modyfikowaniu, badaniu, dokumentowaniu i wspomaganiu oprogramowania
  • Odpowiedz
@Kollo: możesz też podesłać księgowej jakąś interpretację podatkową w tym temacie. Przykładowo tutaj jest wprost powiedziane, że projektowanie stron internetowych podchodzi pod 62.01 (interpretacja jest z 2020 roku, więc jeszcze jest inna stawka ryczałtu): https://taksogram.pl/interpretacja-indywidualna/0112-kdil2-2-4011-40-2019-1-ws.

Z nowszych interpretacji jest jeszcze ta (z grudnia 2021), też w części dotycząca projektowania stron internetowych, gdzie również 62.01 jest ok ("projektowanie struktury i zawartości stron internetowych lub zapisu kodu komputerowego, niezbędnego do tworzenia lub wdrożenia
  • Odpowiedz
@grad: Podsyłałem, ale interpretacje są indywidualne i mam sobie sam zamówić.
@Rst00: A SEO usługa to 8.5%? Bo tu też walka... @kuncfot: Właśnie też jak z tym SEO jest. Bo ja głównie te dwie reczy robię. Jeszcze tylko modyfikacja itp.
  • Odpowiedz
@Kollo: jak księgowa nie księguje z taką stawką jak sobie życzysz to ja zmień.
Piszesz papier, że to co wykonujesz podlega opodatkowaniu stawką ..% i ona ma tak robić.

Jestem księgowym, nie wiem co to SEO :)
  • Odpowiedz
@kuncfot: Pozycjonowanie stron internetowych, czyli poprawianie ich pozycji w wyszukiwarce Google, główny cel to pierwsze miejsca pod dane zapytanie. Tutaj też armagedon, bo niektórzy biorą pod działalność Agencji reklamowej, a wtedy to już 15%.
  • Odpowiedz
@Kollo: z SEO niestety nie pomogę bo nie wiem, na logikę powinno być 8,5% ale w teorii czasami też robisz coś na stronie modyfikując kod więc w tej materii powinno być 12%. Raczej musiałbyś to na fakturze rozbijać np. modyfikacje strony WWW 12% kwota X, optymalizacja linkowania strony 8,5% kwota X itd. ale najlepiej gdybyś poczytał dalej. A jak księgowa nie chce księgować tak jak Ty mówisz to ją naprawdę zmień
  • Odpowiedz