Wpis z mikrobloga

@Issac: 10 lat temu:

HDD kosztujo 200 zlotych za 2TB, SSD kosztujo 300 zlotych za 250GB - nikt nie kupuje SSD bo za drogie.

Dzisiaj:

HDD kosztujo 80 zlotych za 2TB, SSD kosztujo 300 zlotych za 250GB - "SSD so teraz tanie"

Logika #pcmasterrace. Niedlugo karty graficzne bedo dla nich tanie.
@Rapsii: no to co wymyślasz za ceny z dupy... idealny standard do laptopów i hendheldów, balans miedzy wielkością a transferem.

Z dupy to są lutowane chipy w sprzętach, jak Switch ... 2022, OLED za prawie 2kPLN za 32GB wlutowane jajca xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Issac: na razie ja bym się wstrzymał i kupił kartę microSD 512mb. Podobno prędkość wczytywania nie jest dużo wolniejsza (20-30)% myślę że jak już wyjdzie spora ilość steamdeck-a to ceny dysków 2230 zaczną trochę spadac. Kioxia sporo tego produkuje, a ostatnio coś crucial prezentował że mają wchodzić w ten format.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bendyz: albo cena 2230 wzrośnie że zwiększonego popytu przez Decka.
Upgrade do min 512GB SSD robię od razu, tańszy i szybszy, oraz nie zajmuje slotu micro w razie czego..
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Issac: jeśli wziąłeś wersję 64gb MMC no to może i warto od razu się rozejrzeć . Ja patrzę trochę ze swojej perspektywy - wersja 256 GB i nie gram za dużo w produkcję aaa, steam deck raczej do indyków/emulacji. Sam system ma zajmować około 10gb więc pewnie dadzą partycje systemowa 20gb. Ogólnie to szkoda że nie wygospodarowali tam miejsca na 2280
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bendyz: tak, wziąłem najbiedniejszą wersje, więc upgrade obowiązkowy, nawet do Indyków.
W sumie dobrze ze nie wsadzili tam większego, bo to i tak wielki kloc już.