Wpis z mikrobloga

Szukam skórzanej kurtki z jakąkolwiek wentylacją, do jazdy głównie po mieście. Deszczu staram się unikać, więc membrana nie jest potrzebna, ale fajnie byłoby mieć certyfikację AA. Zakres temperatur 8-25 stopni, powyżej już chyba tylko coś z meshem da radę. Na razie rozważam Rev'it Surgent, ale chętnie przymierzę jakieś alternatywy.

#motocykle
  • 29
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vare: kup porządny tekstyl, skórzana kurtka się nie rozejdzie a skoro nie jesteś naj chudszy to możesz mieć szybko problem. Ta, która wrzuciłeś nie ma żadnej regulacji. Dodatkowo jest z grubej skóry, będzie cerata. Na motocyklu dobrze się wygląda pierwszy sezon. Potem kupujesz ciuchy do użytku.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vare: nie kupisz jednej kurtki do wszystkiego. Osobiście wziąłbym coś przewiewnego z wypinaną ceratą. Jak jest zimno to zarzucisz blzue zamiast podpinki. Ja śmigam w 600D z suwakami na klacie, przedramionach i z tyłu na biodrach. Złapie Cię deszcz to i tak będziesz mokry więc nie ma co brać niewiadomo jakiej membrany bo w lecie wykitujesz jak przyjdzie 30°. Skóra to wiadomo - bezpieczeństwo ale dla mnie nic poza
@d3stabilizacjon Mam CB650R. Podpinki dodawane do kurtek w większości są słabe, w pożyczonej skórze jeździłem w termo z outlastem i puchowym midlayerze albo polarze, więc może jej nie być.
@MisPalkis Chciałem skórę na wiosnę i jesień. Ignition 3 brałem pod uwagę, bo podobno sama membrana i dobre termo dużo daje, a skóra jest tam bardziej dla bezpieczeństwa. Perforowanej skóry bez membrany nie biorę na razie pod uwagę, na lato pewnie kupię drugą
@MisPalkis całą tą serię mam na liście, w dobrej cenie jest Sherwood w internetowych niemieckich sklepach, ale zastanawiam się dlaczego mają tylko A, większość skór z tymi ochraniaczami spokojnie AA dostaje.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vare: nie wiem, nigdy nie miałem problemów jak u Ciebie. Podpinka to termos, zawsze wolę bluzę na termoszmate z długim rękawem. No ale ja śmigam w tekstylu. Też jeżdżę na szosowym sporcie za szybą. W moim odczuciu na moto trzeba iść na kompromisy. Wyjeżdżasz w meszu na objazd komina a trakcie złapie Cię czarna chmurka to trudno. Wybierasz się w ceracie na trasę a jest lampa, to płyniesz nawet podczas jazdy.
@vare: ja kupiłem na ten sezon Held Cosmo 3.0, ale jeździć w niej jeszcze nie jeździłem. Udało się ją wyrwać w dobrych pieniądzach na black friday. Ale skóra jako jedyna kurtka to slabo, chyba ze tylko wokół komina. U mnie jako trzecia w sumie.
@vare: wez se mesha, bo łatwo prać, mam dziurawca berik w skorze i jest znacznie lepiej niz bez dziur ale to dalej ciężki ciuch.
Przy 8 stponiach to bedzie rześko, moj rekord to 4 i po odkręceniu manety efekt jakbys jebnął do przerembla mimo windstopera pod kombi.
Ewentualnie zbroja i lekka skora na wierzch dość ciasno dopasowana, zbroje mozesz czesto prać.
Co bys niewydumał pod ochraniaczami zawazw sie spocisz, takie prawo