Wpis z mikrobloga

@Movecx: Ja nie twierdzę że maseczki są w 100% skutecznie itp. Ale nie mów mi ze nic nie daja. Wystarczy przykład z życia którego pewnie większość doświadczyłą. Stoisz i z kimś rozmawiasz, ta osoba np. sepleni i przypadkiem cię opluwa przy mówieniu. Nie mówię że puszcza mele na Twoją twarz, ale jakieś kropelki czujesz jak dotykają Twojej twarzy. W maseczce nic takiego nie poczujesz bo ta ślina będzie blokowana. Chodzi o
@jinnoman: skuteczne to są kolego poprawnie założone maseczki ffp2/ffp3. Sprawdź jakie to, poczytaj jak się prawidłowo zakłada a później weź rozbieg i walnij głowa w ścianę - może zmadrzejesz.
@dhg666:

skuteczne to są kolego poprawnie założone maseczki ffp2/ffp3.


No i co z tego, że sa skoro wiekszość ludzi nosi zwykłe szmaty na twarzy.

Sprawdź jakie to, poczytaj jak się prawidłowo zakłada a później weź rozbieg i walnij głowa w ścianę - może zmadrzejesz.


Masz ciekawe metody edukacyjne, ale chyba nie zbyt skuteczne patrząc na twoją wiedze. Ja natomiast proponuje mniej ortodoksyjne techniki, jak czytanie badań naukowców.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4480558/

However, overall there
@jinnoman w jaki sposób pokazuje że maski są nieskuteczne. Musisz o tym powiedzieć chirurgom na salach operacyjnych bo tam każdy ma maskę żeby infekcja się nie wdała. Marnujesz się.
@Simfecstio:

Musisz o tym powiedzieć chirurgom na salach operacyjnych bo tam każdy ma maskę żeby infekcja się nie wdała.


Jak ludzie wokół mnie będą chodzić z rannami otwartymi i pod narkozą to też zaczne nosić maskę.
@jinnoman: Calkowitej ochrony nie daja, ale znacznie ograniczaja droge, jaka przebedzie twoja slina i smarki przy kichaniu i kaslaniu. Jesli do tego potrzebujesz dowodu, to sobie sam szukaj. Jak wielkim dzbanem trzeba byc?
@jinnoman co xd ale zasada działania maski się nie zmienia. Nie ważne czy masz ranę otwarta czy nie. A prawda jest taka że człowiek wirusami zaraza się głównie drogą kropelkową. Bo jak inaczej? Maski więc działają bo ograniczają wyrzut śliny.
@onuceSzatana:

Calkowitej ochrony nie daja, ale znacznie ograniczaja droge


Jakieś badania na potwierdzenie tych zabobonów? Jeżeli dla ciebie to jest tak oczywiste, to przecież napewno są jacyś naukowcy, którzy byli w stanie to potwierdzić.

Jesli do tego potrzebujesz dowodu, to sobie sam szukaj. Jak wielkim dzbanem trzeba byc?


Aha, czyli nie masz dowodu i #!$%@? głupoty matole.
@Simfecstio:

Musisz o tym powiedzieć chirurgom na salach operacyjnych bo tam każdy ma maskę żeby infekcja się nie wdała.


Wielu naukowców próbuje właśnie to zrobić. Tu masz badania, które stwierdzają brak znaczących dowodów na skuteczność stosowania masek przez chirurgów.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4480558/

However, overall there is a lack of substantial evidence to support claims that facemasks protect either patient or surgeon from infectious contamination.


evidence is lacking to suggest that they confer protection
@jinnoman: Zakebisty argument, ten z dowodami. Mam ci tez przedstawic badania, ze papier toaletowy dziala, choc nie calkowicie czysci dupe?

Zrob sobie eksperyment: stan przed lustrem, spojrz na ta morde i napluj sobie na swoje odbicie. Potem powtorz w maseczce.
@onuceSzatana:

Mam ci tez przedstawic badania, ze papier toaletowy dziala


Jeżeli chroni przed wirusem to chetnie zobacze takie badania.

Zakebisty argument, ten z dowodami.


Jak byś miał jakieś dowody to inteligętny czlowiek by je poprostu zaprezentował. Ty się opierasz na swoich urojeniach.
@jinnoman: Zrob eksperyment, ktory ci zaproponowalem, dowiesz sie, co robia maseczki. I przy okazji naplujesz sobie na ten glupi ryj, raz na odbicie a raz sie wlasna mela usmarujesz. Wyobraz sobie, ze to ode mnie.

NAUKOWE DOWODYYYYYYY PISK W JEZYKU ANTYSZVZEPOW I KUCOW