Wpis z mikrobloga

Mirki doradźcie ROZSĄDNIE. #xbox czy #ps5?

Od zawsze kupowałem konsole #sony (od czasów ps2). Mam duży sentyment i zaufanie do tego sprzętu. Ale teraz już sam nie wiem.

Zapraszam do dyskusji: Którą konsolę kupić?
  • 17
@kkr4vn: a ja powiedziałbym, że na odwrót. W gamepass jest tyle contentu, że niedzielny gracz siada i stwierdza: "To może tym razem pościgam się w tej samochodówce albo popykam w tą zręcznościówkę?". Nie chodzi mu o to, żeby ograć wszystko, bo to jest niemożliwe nawet dla zapalonego gracza, ani też nie zastanawia się, co nowego wyszło i co opłaca się kupić. Natomiast posiadacz PS5 wie w co chce grać i sięga
@noitakto: Mam ps4, ale teraz kupiłem xboxa i szczerze nie zaluje w ogole do psa wracam rzadko. Gamepass zapewnił mi naprawdę wiele godzin w stare nie oograne i premiery.
Pad tak samo po dluzszym okresie jest dla mnie wygodniejszy i to ze zmieniam akumulatorki i gram bez kabla parę dni. W weekend gdzie potrafilismy z rodzinka posiedziec na 4 pady to mega wygodne.

A z minusów nie ma aplikacji HBO, a
@noitakto jestem Soniarzem od zawsze, ale w obecnej sytuacji dostępności, cen oraz zachowania samego Sony na rynku i ich podejścia do klienta - z czystym sumieniem poleciłbym Ci kupić Xboxa. Uważam że będzie to dużo rozsądniejszy wybór.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Po pierwsze osoby które nie są casualami nie zadają takich pytań. Kup Xboxa przynajmniej cię w grach nie będę widywał.
@noitakto już pomijając trochę subiektywne plusy Xboxa których nie chce mi się zaś przytaczać to w skrócie jak miałeś zawsze Sony to lepiej kupić Xboxa i ograć sobie tutajsze exy których trochę się nazbierało a dzięki wstecznej i gamepassowi to w większości załatwisz to płacąc abonament.

Jak na ps5 wyjdzie kilka gier wartych uwagi to zawsze możesz sprzedać Xboxa i kupić ps5.
@noitakto jeden rabin powie tak drugi rabin powie nie.
Jak gry fabularne aaa to ps5, jak indyki, coopy to xsx. Na ps5 nie ma póki co wielu exow wyłącznie na te konsole, co tutaj koledzy zieloni opisują jako jakąś okrutna wadę (podczas gdy na xb są chyba obecnie same crossgeny i tam to nie jest wada). Na ps5 masz lepsza kulturę pracy w porównaniu do ps4 i ogólnie lepsze wrażenia z gier
@noitakto: zależy jakie gry Ci robią. Jeżeli wolisz korytarzowe kinówki typu Uncharted czy GoW, to bierz PS5. Jeżeli chcesz młócić w multi Halo Infinite czy pograć (miejmy nadzieję) na jesieni w Starfield, to bierz XSX.