Wpis z mikrobloga

Nowości dla #exante #revolut #trading212 #interactivebrokers
Dla powyższych platform podczas importu identyfikowane są kraje spółek oraz giełdy, które notowane są na rynkach amerykańskich.
Nadal pracujemy nad szerszą identyfikacją spółek z innych rynków.

Import z Interactive Brokers jest już dostępny!
Obecnie wspierane są akcje, dywidendy oraz koszty.
Brakuje nam danych testowych do wsparcia [Kontraktów Terminowych] i FOREX.
Jeśli to możliwe to ślijcie swoje raporty na info@kalkulatorgieldowy.pl

#kalkulatorgieldowy #gielda #podatki
kalkulatorgieldowy - Nowości dla #exante #revolut #trading212 #interactivebrokers 
D...

źródło: comment_1643978649jcu4VFmhMRHJiffd3Xt2jy.jpg

Pobierz
  • 19
@kalkulatorgieldowy: Zarąbiście! Jedno pytanie - a właściwie dwa:
- w zestawieniu krajów do PIT/ZG pokazuje mi się 2x "Stany Zjednoczone"; wydaje się, że ta druga pozycja to wprowadzone ręcznie dane gdzie w tabelce nie wyświetla się kraj (zaznaczanie "uspójnij" nie pomaga) - picrel
- Księgowanie waluty D+2 - na pewno tak jest dla akcji? Zawsze mi się wydawało, że bierzemy kurs z d-1 transakcji, nie d-1 rozliczenia transakcji (ale chętnie przeczytam
mucher - @kalkulatorgieldowy: Zarąbiście! Jedno pytanie - a właściwie dwa:
- w zesta...

źródło: comment_1643981512Tlmke0z4Rk4wby2OXbsOlX.jpg

Pobierz
@mucher:

Księgowanie waluty D+2 - na pewno tak jest dla akcji? Zawsze mi się wydawało, że bierzemy kurs z d-1 transakcji, nie d-1 rozliczenia transakcji (ale chętnie przeczytam dlaczego nie).

Data D+2 to jest data zaksięgowania, która jest datą poniesienia kosztu/przychodu. Zgodnie z ustawą od daty poniesienia kosztu/przychodu bierze się kurs walut D-1.
Skonsultowałem to z Krajową Informacją Skarbową + doradcą podatkowym.

w zestawieniu krajów do PIT/ZG pokazuje mi się 2x
@AshtarPL:
Istnieje już opcja importu z CSV :) Plik "Excel" domyślnie eksportowany jest z rozszerzeniem .CSV :)
mam jeszcze kilka innych priorytetowych zadań a potem spróbuję obsłużyć multi-zaznaczenie PDF (samo zaznaczenie to jedno ale też załadowanie wszystkich PDF do przeglądarki to problem).
@mucher: no to pewnie miałem gdzieś jakiś niewidoczny znak. Grunt, że działa :)
@pur3pwnage: Jeszcze jeden strzał - przy imporcie z degiro z jakiegoś powodu wciąga wszystkie transakcje jako EUR, także te dolarowe (nie wiem, czy to kwestia tego że są pomieszane transakcje USD/EUR w jednym pliku, czy bierzesz złe kolumny z eksportu albo coś się zmieniło?).

Problem dotyczy tylko transakcji i tylko z Degiro. Dywidendy z Degiro są poprawne, transakcje/dywidendy z IBKR też.
@mucher: jest tak, ponieważ konto prowadzone jest w walucie EUR, która jest faktycznym kosztem poniesionym lub przychodem osiągniętym. W przypadku zakupu z USD nie masz nigdy faktycznie dostępnych USD.
Przedstawiłem ten przypadek US i stwierdzili, że EUR to koszt więc EUR powinno być rozliczane.
@mucher: wtedy na subkoncie USD wszystko będzie w USD a na subkoncie np. YEN wszystko będzie w yenach. W raportach jeśli dobrze pamiętam widać w jakiej walucie faktycznie dokonano transakcji.
@gunwooo: czy mozesz podesłać plik na info@kalkulatorgieldowy.pl? Możesz skasować w pliku dane osobowe ale ważne by reszta była niezmieniona. Coś musiało się rozjechać w tabelce "Change in Dividend Accruals" w raporcie, na której de facto działam.