Wpis z mikrobloga

Hej mirki z tagó #pcmasterrace #kartygraficzne. Wiem że ceny jakiś czas temu poszły ostro w górę, ale chciałem kupić bratu nową kartę graficzną, bo zauważyłem, że obecna już nie wyrabia w nowszych gierkach.

Potrzebuje kupić coś co nie jest najdroższe i gry nie muszę chodzić w ultra. Macie jakieś propozycję?
Obecna karto to: amd radeon r9 200 series 2 GB więc już trochę słaba na dzisiejsze gry..
  • 16
Potrzebuje kupić coś co nie jest najdroższe


@tlustywalec: czyli jakie?
50zł, 500? 50 000?

Co oznacza "najdroższe" najdroższy jest 3090Ti który ma wyjść, więc mówisz, że 3080 za 12 500zł może już być? Bo nie jest najdroższa
@MePix: Sorry widocznie nie napisałem wystarczająco jasno. Chodzi mi o jakieś takie średniaki, nie muszą być super. Nie wiem za ile można teraz właśnie kupić jakiegoś średniaka. Tak 2.5k to maks, ale wolałbym jednak zapłacić zdecydowanie mniej.

EDIT:
- Budżet do 2.5k, ale lepiej mniej.
- Chciałbym, żeby można było pograć w Forza Horiozn 5 na tym.
@tlustywalec: Za 2.5k możesz mieć RTX2070 8GB i to jest mocarna karta, która uciągnie nowe gry w ultra FHD bez problemu

Jak młody chce pograć po prostu, to za 1000zł albo i nawet 300zł mniej znajdziesz 960 GTX 4GB
Mi na tym fajnie się gra w GTA V na przykład

I lepiej wziąć używkę po testach u kogoś, mniej zapłacisz za o wiele lepszy sprzęt, bo aktualne ceny sklepowe zwalają z
@tlustywalec: najlepiej dorwać RX 6600, 6600XT w dobrej cenie (tj w Twoim max budżecie), ale nie będzie to łatwe.

Radeon RX 6500XT jest za około 1.5k, ale ma bardzo dużo minusów.
GTX 1650 jest warty tylko jeżeli będzie solidnie tańszy
Quadro T600 4GB koło tysiąca też ujdzie.

więc może użykę Radeona RX 570 4GB? Będzie podobnie wydajnościowo, a znacznie taniej
.
@tlustywalec: Teoretycznie nie, ale praktycznie jak nie chce grać w Cyberpunk'a 2077 na ultra w 4K i 144 FPS to nie musisz wydawać nawet połowy tego co chcesz.

Wystarczy nawet skromna 1060 6GB czy 1660, które uciągną nowe gry w 60 klatkach i 1080p bez problemu.
Sama jak mówię mam starą 960 4GB i działają dobrze.

Taki Minecraft z schaderami pójdzie spokojnie w 60 fps, WoT czy GTA 5 działają bez
Nie jest to jakiś ultra tryb dopracowany graficznie, ale karta kosztuje jakieś 900zł a nie 2500


@MePix: No i dokładnie czegoś takiego szukam. Bratu nie zależy, żeby to wyglądało super. Tylko mu zależy, żeby działało. Wybiorę coś z tych tańszych w takim razie. Dzięki wielkie.

Zamykam temat