Wpis z mikrobloga

Beka z wykopków, którzy myślą, że jak stopy pójdą na 5%+ to rząd będzie ratował kredyciarzy. Niby dlaczego? Do tej pory korzystali z zaniżonych stóp procentowych kosztem całego społeczeństwa, które oszczędza, także teraz mogą płacić. Co do rządowej pomocy to proszę mi przypomnieć w jaki sposób rząd pomógł frankowiczom mającym kredyt 2x większy niż wartość mieszkania, bo może mnie coś ominęło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #inwestycje
  • 14
Co do rządowej pomocy to proszę mi przypomnieć w jaki sposób rząd pomógł frankowiczom mającym kredyt 2x większy niż wartość mieszkania, bo może mnie coś ominęło ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@majkel88: Nie pomógł bo mimo że frankowiczom te kredyty bardzo wzrosły to wciąż były ty lepiej spłacane kredyty niż te złotówkowe. Z kredyciarzami złotówkowymi będzie inaczej bo to nie kredyciarze będą prosili o pomoc a banki gdy
@jasimalgosia: Jak nie znasz podstawowych zasad ekonomii to tłumacze - ujemne rzeczywiste stopy procentowe powodują dewaluację długu i niszczenie oszczędności, z kolei odwrotna sytuacja daje po kieszeni kredyciarzom (niech zdychają), a oszczędzający mają lepsze możliwości pomnożenia kapitału.