Wpis z mikrobloga

4757 - 4 = 4753

Postanowiłem i ja dołączyć do akcji. Akurat skończyłem zamknąłem parę wątków książkowych (bo zwykle czytam po kilka pozycji na raz), więc jest okazja.

Paweł Jasienica

Rzeczpospolita Obojga Narodów - Dzieje Agonii

Historyczna/Esej historyczny

Ostatni tom ostatniego tomu historii I RP pióra Pawła Jasienicy. Obejmuje czasy od śmierci Jana III do III rozbioru. Świetna lektura, nawet dla osób obeznanych w naszej historii. Napisana pięknie z pasją, z kartek przebija szczery patriotyzm autora. Polecam całą trylogię. 9/10.

Paweł Jasienica

Myśli o dawnej Polsce

Historyczna/esej historyczny

Kolejne dzieło Jasienicy, tym razem obejmujące dość luźne refleksję nad Polską przełomu epoki Piastów do świtu ery Jagiellonów. Dla zainteresowanych historią Polski polecam. 7/10

Ray Bradbury

Październikowa Kraina

Horror

Zbiór opowiadań grozy autora 451 stopni Fahrenheita. Prawdę mówiąc taki sobie. Kilka niezłych opowiadań, ale większość przeciętna. Z literatury grozy tego autora zdecydowanie bardziej polecam "Jakiś potwór tu nadchodzi" 5/10

Olga Tokarczuk

Prawiek i inne czasy

Powieść

Moje pierwsze podejście do ponoć jednej z najlepszych polskich pisarek (i zapewne ostatnie). Opowiada dzieje wsi Prawiek i jej mieszkańców. Troche tu obyczaju, trochę realizmu magicznego. Dla mnie nudna, bez większego sensu, kompletnie do mnie nie przemawia. O tyle dobrze, że krótka 3/10.

#bookmeter
  • 3
  • Odpowiedz
@anoption: Prawiek ma 250 str. więc lektura na jeden wieczór. Bradbury'ego czytywałem w drodze do pracy: jedno opowiadanie na do a drogie na powrót. Dzieje agonii łyknąłem w jakiś tydzień. MoDP tu może trochę przyczitowałem bo czytałem je od dawna, na zasadzie tu 10 stron tam 15, ale ostatnie 100-150 str już po rozpoczęciu edycji skończyłem. Nie ma w regulaminie chyba punktu który by tego zabraniał?
  • Odpowiedz