Wpis z mikrobloga

bo jest tłuste


@Simple-Man: do tłuszczu są odpowiednie filtry - ja rozumiem że większości ludzi nie stać na takie rozwiązania ale ja nie potrzebuję jakiegoś badziewia, dodatkowych gówno okapów które są brzydkie, małe, mają #!$%@? filtry itp
#!$%@?, czemu to idzie do reku? Ani porządnie zapachów kuchennych nie wyłapie, a wystarczajavxo żeby zaśmierdziało inne pomieszczenia.
Przy takim remoncie bym pomyślał o oddzielnym szybie i dodatkowo część hałasująca okapu na poddaszu żeby nie hałasował. Dodatkowo poza włącznikiem okapu - automatyczny włącznik na czujkę wilgotności
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FejsFak: wcześniej pisałeś, że nie potrzebujesz okapu xD. A wogole ja nigdzie nie pisałem o montażu gotowego okapu, a o zrobieniu osobnej instalacji pod okap, z osobnym wentylatorem uruchamianym czujnikiem wilgoci.
@FejsFak: no a gdzie ma leiećc. Na zewnątrz. Wchodzę w pierwszy link na googlu i jak byk wszystko opisane
Rekuperacja a okap kuchenny
Rekuperacja a okap kuchenny to połączenie, które jak najbardziej ma rację bytu. Wystarczy tylko oddzielić rekuperację, czyli wentylację ogólną całego domu, od wentylacji w kuchni, której zadaniem jest intensywne usuwanie nieczystości powstałych podczas gotowania. Należy unikać połączenia wentylacji wywiewnej (okap kuchenny) z wentylacją nawiewno-wywiewną (rekuperator). Jeśli tego nie