Wpis z mikrobloga

hej,
wczoraj przy porządkach w swoich gratach rowerowych znalazłem przerzutkę 105 r7000 ss - nie wiem skąd ją mam, ale mam xD
I zacząłem sie zastanawiać - w szosie mam ultegrę r8000 z wózkiem GS i kasetę 11-30t.
Wózek GS jest niby od 28t do 34t - a SS jest od 25t do 30t.
I tu jest pytanie - czy Ultegra z wózkiem SS będzie lepiej działać na kasecie 11-30t?
w sumie przełożyć dla testu to tak z 15min roboty, ale jak nie warto to nie ma po co.
#rower #szosa
  • 11
@emm_bee: Będą działać dokładnie tak samo. Sama długość wózka nie ma wpływu na pracę a i między 105 a Ultegrą różnicy za bardzo też nie ma ;)
No chyba że używana Ultegra jest zużyta i ma już luzy, wtedy nowa faktycznie może nieco sprawniej przerzucać.
Nie będą bo SS będzie mocniej naciągać łańcuch.


@4x80: Jeżeli jesteś w stanie wyczuć tak subtelną różnicę to winszuję. W praktyce kompletnie nie ma różnicy dla normalnego człowieka.
Jeżeli jesteś w stanie wyczuć tak subtelną różnicę to winszuję. W praktyce kompletnie nie ma różnicy dla normalnego człowieka.


@G0lomp: Jazda po dziurawej ulicy i walenie łańcucha o ramę to subtelna różnica? Albo przy szybkiej zmianie przełożeń? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@G0lomp: Te przerzutki mają tę samą sprężynę przy różnej długości. Coś co to mówi?

Posiadam trzy szosy z R7000 SS, R7000 SG oraz R8000 SG i budując te rowery nie opierałem się na gdybaniu czy sprawczości. Niepotrzebnie mieszasz ludziom w głowie.
@4x80: Mieszanie to pisanie takich bredni, że długość wózka ma odczuwalny wpływ na napinanie łańcucha. Taki sam mit jak twierdzenie, że OSPW oszczędza waty xD
Oczywiście nie ma sensu brać dłuższego wózka niż potrzeba, ale z innych powodów...

Posiadam trzy szosy z R7000 SS, R7000 SG oraz R8000 SG i budując te rowery nie opierałem się na gdybaniu czy sprawczości.

No to może złożyłeś o trzy rowery za mało jeżeli nadal
@emm_bee: będzie działać tak samo (nie odczujesz różnicy). Problemem może być jedynie długość łańcucha (przy GS jest domyślnie troszkę dłuższy i możesz mieć za duży luz na 11-34) chociaż zawsze jest b-screw...
@Hipodups: w sumie możemy się dogadać bo nie jest mi do niczego potrzebna a kupiłem ją kiedyś do użycia w napędzie 2x8 - chwilę pojeździłem bo działało tak sobie (ale o dziwo działało xD). może ma z 300km nalotu, ale wątpie.