Wpis z mikrobloga

@kamil_nie ten koleś ma totalnie taką taktykę jak było na zakończeniu Big short. Na koniec jak wszystko jebnelo, ci agenci nieruchomości byli na jakimś spędzie jak powyżej o nazwie, że kryzys nieruchomości to tym bardziej okazja żeby zostać milionerem. Pali im się podłoga to próbują jeszcze bardziej wyciągnąć kasę z frajerów
  • Odpowiedz
@massh: to był caoching że jak tylko wyczujesz że wynajmujący trochę lepiej zarabia masz mu wmówić że są plamy na sofie czy na materacu i skasować 5k za nic ( ͡° ͜ʖ ͡°)widzę że nie odrobiłes lekcji ze szkolenia
  • Odpowiedz
@kamil_nie: Racje ma chłop. Jak ktoś zakłada 10 letni horyzont inwestycyjny i kupuje za gotówkę, to inwestycja w nieruchomość mu się powinna zwrócić. Pytanie tylko, czy na zamrożenie pieniędzy na 10 lat nie ma inwestycji z lepszymi stopami zwrotu i właściwie nie wymagającymi obsługi (wynajem wymaga)
  • Odpowiedz
@statystyczny_yt: Masz wynajem + zakładam, ze nawet jak teraz rynek jebnie, to w 10 lat się odbuduje, więc przynajmniej wyjdziesz na 0 na wartości nieruchomości. A jest duża szansa, ze coś tam urośnie. Naprawdę myślisz, że za 10 lat w Warszawie mieszkania będą kosztowały 5k/m2, a ludzie nadal będą zarabiali tyle co dzisiaj?

No i sam piszesz stopy zwrotu są obecnie powyżej 0, więc się zwraca. Dupy nie urywa, ale się
  • Odpowiedz
@statystyczny_yt: #!$%@?, jak stanieją, jak podrożeją wg Ciebie 1,5x. Miałeś matematykę w szkole? Nie kombinuj z przekazem.

Jak zainwestowałem na giełdzie 1000 zł i w rok zarobiłem 50%, ale w międzyczasie zmieniłem pracę i teraz zarabiam 2x więcej niż w poprzedniej, to wg Ciebie mam stratę?
  • Odpowiedz
@enten: równie dobrze możesz kupić tone cukru też za 10 lat podrożeje. No generalnie mówię że dostępność bd większą niż dziś a zysk z wynajmu jakieś 1,5-2% to bd norma bo rynek się nasyca. To żaden zysk to po prostu inflacja. Wycena większa a wartość mniejsza. Mniej za to mieszkanie kupisz sobie moim zdaniem chleba, benzyny, wyjść do fryzjera czy czezegokolwiek co byś za to kupił dzisiaj - wycena odniesiona do
  • Odpowiedz
ten koleś ma totalnie taką taktykę jak było na zakończeniu Big short. Na koniec jak wszystko jebnelo, ci agenci nieruchomości byli na jakimś spędzie jak powyżej o nazwie, że kryzys nieruchomości to tym bardziej okazja żeby zostać milionerem. Pali im się podłoga to próbują jeszcze bardziej wyciągnąć kasę z frajerów


@mirkobiniu:zastanawia mnie czy przypadkiem OUKIK nie powinien gościa dojechac za jawne wprowadzanie w błąd.
  • Odpowiedz