Wpis z mikrobloga

@Joii: dużo znanych osób w Polsce pochodzi z tych terenów jak np, z muzyki to Rodowicz i Niemen, dużo też pisarzy a wcześniej elit 2rp większość można powiedzieć, więc nie do końca prawda. Te wszystkie wschodnie wojewodztwa miały wtedy przewagę w znanych osobach nad bardziej polskim terenami w centrum czy bardziej na zachód ciekawe dlaczego.
@mateussz7: tu niechodzi o stricte pochodzenie a bardziej o etniczność. Chodzi mi o to ze on musi mieć jakichś etnicznych ruskomongołowów w drzewie genealogicznym i na 99% tak jest, bo wyglada właśnie jak oni. A to o czym ty piszesz hmmm... może więcej ludzi po prostu żyło na tych terenach? Lwów i Wilno to były duże miasta i stolice polskiej nauki oraz kultury, na zachodzie kraju poza Warszawą i Krakowem takich
@Joii: Masz rację co do tegi Mongoła Medusy, ale ogólnie to chyba mało mamy takich mongołow w Polsce, ze znaych osob też raczej jest Anna Dymna, i taki aktor niski z pierwszej miłosci serialu, ale przesadziłem umieściłem w jednym miejsu aktorkę i tego meduske.

A co do mojego przykładu.No właśnie wydaje mi się, że Lwów, Wilno plus trochę miasteczek na wschodzie vs Warszawa, Kraków, Poznań a nawet i Łódz to ta
@frapson Co jest w tym złego? Śmiać się można ze wszystkiego, taki się urodził? No życie, ale wygląda jak #!$%@? ork z LOTR i nic tego nie zmieni.
@peoplearestrange: Ja też czasami trafiam przypadkowo na różne tematy, nie wiem co mi odwaliło z tymi noblistami a temat przecież był o śmiesznym Medusce.
A co do noblisów jest ich chyba 11 i dopjero ostatnia Tokarczuk jest Polką czyli już z polskjego Wrocławia, natrafiłem przypadkowo kiedyś na jakichś artykuł czy program, nazwisk raczej nie przytoczę bo niektóre trudne i nie zapamiętuję.
@peoplearestrange: Przypomniałem sobie dwa nazwiska Mommsen od literatury chyba starożytny Rxym i Schrodinger coś chyba z fizyki te dwa nazwiska często przeqijaja sie w tv.
OGÓLNIE to moj bład bo nie kazdy urodził się z nich we Wroclawiu, tylko mjasta lubią sobie przypisywac te nazwiska, typu urodzenie sie ram, albi w okolicy, tudiowabie kilku lat w mieàcie, praca itp,.
Noblistow jest chyba 11 poza wymienionymi, pierwszymi, jest jeden noblista już z