Wpis z mikrobloga

@KefirTradycyjny: Żeby to rozgryźć, trzeba przede wszystkim zastanowić się kto najwięcej zyskał na zakazie handlu w niedzielę. Zdecydowanie jest to Żabka, a w drugiej kolejności stacje benzynowe (tj. najczęściej państwowe Orlen i Lotos xD). Jeżeli w niedzielę nagle potrzebujesz papieru toaletowego, keczupu czy żelu pod prysznic jesteś skazany na Żabkę. A że Żabka współpracuje mniej czy bardziej oficjalnie z podmiotami ojca Rydzyka... to już nietrudno połączyć kropki xD
@Janusz_z_Rivii: O, to ja chetnie sie doedukuje i poznam zycie u niemiaszkow, w czym ono takie bardziej cywilizowane bo jak na razie to tylko tamtedy przejezdzalem i zaplacenie za paliwo to byl klopot i jak ktos nieswiadomy to majac jedna karte w portfelu mozna sie niezle naciac w trasie.
Znam tez 3 osoby ktore tam sezonowo pracowaly i wnioski byly proste.
Wiecej hajsu, ludzie tacy sami jak u nas (jedni fajny
tylko tamtędy przejeżdżałem

znam tez 3 osoby które tam sezonowo pracowały


@JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka: No ty akurat taki światowy i równie światowych masz znajomych

zapłacenie za paliwo to był kłopot


Może dlatego ze zacofany jesteś? Ja od lat kartą PKO PB płace na każdej niemieckiej stacji na jakiej byłem i zero kłopotów. Pewnie kasjer coś się ciebie pytał a ty nie rozumiałeś o co chodzi to był problem XDDD

W D…. Byles i
@Janusz_z_Rivii: O, widze ze argumenty z dupy jednak sie pojawily i rozmow z troglodyta.

Kazdy ktos podrozowal przez niemcy wie ze na ich stacjach sa problemy z platnosciami bo np visa albo mastercard nie dziala lub odwrotnie.
W mniejszych miejscowosciach tylko w wiekszych sklepach platnosci karta przechodza ale najlepiej miec gotowke. Do niedawna platnosci zblizeniowe to byl rarytas bo stare terminale nie mialy takiej mozliwosci i nie byly wymieniane.

Rozmawialem z
@JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka: No to nie jest żadna tajemnica, że pod względem bankowości Niemcy są w stosunku do nas zacofane. Ba, ogólnie mamy jeden z najnowocześniejszych bankowości w Europie. Tak samo dobrze wypadamy jak chodzi o ofertę operatorów komórkowych czy internetu. Tak samo w niedzielę w Niemczech też trudno zrobić zakupy, i pewnie można znaleźć jeszcze dużo wad, jak każdego kraju.

Ale to tak jakby nie jest jedyny i najważniejszy wyznacznik życia. Bo
@Lolenson1888: żabki, stacje ale przede wszystkim markety spożywcze, czyli mówiąc krótko duże firmy. Już przed zakazem prognozowano, że zamykając na niedzielę sklepy ludzie zaczną robić większe zakupy na zapas a na większe pojadą do biedronki czy kauflanda a nie do osiedlowego sklepiku.
@JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka: Co ty p….. za kocopoły typie XDDD mieszkam od lat w DE i jedyne gdzie nie mogłem zapłacić kartą to mi mechanik który i tak za usługe wystawia faktury do centa wiec nie oszukuje skarbówki. Mam w pobliżu każdy możliwy niemiecki sklep i wszędzie akceptują karty, narzeczona używa polskiego ING a ja PKO Bp. Skącz wygadywać te bzdury wyssane z D…

podajesz bank a nie wydawcę karty


No napisz nam
@Lolenson1888: dałeś dwa linki do dosłownie tej samej informacji xd żeby twoje stwierdzenie było valid, oczekiwałbym więcej informacji (a samemu nie za bardzo jestem w stanie znaleźć coś ponad to co podlinkowałeś)
@KefirTradycyjny wiem jak rozwiązać ten problem. Nawet spytałem pani na kasie w Aldi.Czyli konsultacje społeczne się odbyły. Zatem do rzeczy. Pytam pani czy jest za tym aby handlować czy nie ona ze nie bo chce mieć niedzielę wolną. To ja ją pod włos: a np tak raz w miesiącu? Ona: No raz w miesiącu to ewentualnie ok. I teraz tak przynajmniej w miastach gdzie jest po parę takich dyskontów mogło by być
@Janusz_z_Rivii: Januszek ojkofob ktory wypisuje od dluzszego czasu jak to u niemiaszkow lepiej niz w polsce na pewno wiarygodny. Nie rozumie roznicy miedzy wystawca karty a bankiem obslugujacym konto. Sam tworzy projekcje i potem je atakuje ( ͡ ͜ʖ ͡)

Popularne jest wbijac w tlum i pokrzyczec „bo u nas w polsce to gowno, a za granica to lepiej”.
No widac wlasnie, jak prostak bez szkoly
@Janusz_z_Rivii: :DDDDD przejrzalem profil mitomana niemiaszka :DDDDD

Ojkofobia, patostreamy i playstation.
Ktos tu zapragnal lepszego zycia za zachodnia granica i od roku napiera bajki w necie jak to w niemczech super a u nas padaka hahahahahah

Typowy przegryw piwniczak co sobie stworzyl konto zeby poudawac kolejnego testovirona a prawda taka ze siedzi pewnie w biedzie u matuli a jedyne co widac po zainteresowaniach to patole i giereczki.
Wiedzialem kierwa od razu
źródło: comment_1644262437hNHzSB2kmDSb9Oc2hJcMU7.jpg