Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#budujzwykopem #altanka hej Mirki, robię fundament pod domek drewniany na narzędzia, kwadrat 3.5

Z racji niedużego obciążenia wybrałem ok 30 humusu aż było dosyć twardo wsypalem żwir i ubiłem na tym chciałem wymurowac dwie warstwy fundamentu z bloczkow betonowych.

Co o tym sądzicie?
Bloczki już stoja w środku więc zmiana pomysłu odpada.

Jest jakaś opcja żeby jeszcze to wzmocnić niedużym kosztem? Niechce mi się wybierać tego tucznia. Teraz w zime po opadach da się na tym skakać i lekko się jeszcze ubija.
Pobierz
źródło: comment_1644238827Oq0DlMUWrVh2qasSR15y2N.jpg
  • 22
@KrowkaAtomowka: nie chodzi mi o to, ze obrys z dwóch warstw bloczków "nie wytrzyma" tylko, że równa płyta będzie np. niezbędna do montażu podłogi tego domku itp.

daj papę albo specjalną izolację między pierwszą a druga warstwę bloczków i powinno być ok
@mentari: podloge zrobie tak ze wrzuce legary ktore beda sie krawedzami opieraly na tym murku co zrobie, i pod spod podloze pod kazdym lekgarem w dwoch miejscach tez bloczki i na to jakis kompozyt, podloge ja bede pozniej robil.

plyta to jest jakies 10 razy wiecej roboty :)

a pape dam na wierzch drugiego bloczka miedzy fudamnet i konstrukcje z drewna, a w zasadzie nie pape tylko wierzch posmaruje tym bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KrowkaAtomowka: jprdl, ile bym dał za taki domek narzędziowy, ogrzewana samotnie z narzędziami, piła, wiertłem, szlifierka, drukarka 3d, gdzie mógłbym się zamknąć na pół dnia, zazdro Mireczku!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KrowkaAtomowka: imo już jest słabo, mogłeś zrobić taras jak się nalezy i na nim postawić domek, albo wykopać dziury na min 80 cm, zalać betonen wsadzić do nich kotwy
@adik3x: tak się robi po bożemu, ale op pyta co mógłby zrobić żeby choć trochę wzmocnić fundamenty które zrobił. Nie będzie teraz #!$%@? łopata dołów 80 cm bo nie taki jego cel.
Ekipa od altanki będzie już stawiała na tym po swojemu, skąd ma wiedzieć w których miejscach dokładnie wrzucic kotwy.
@KrowkaAtomowka: to jeszcze gorzej, bo łatwopalna, nie czepiam się, ale czytałem o tym ostatnio, bo sam chcę przy granicy postawić i przepisy są jakie są, szopa drewniana to też budowla i wymaga zgłoszenia i ustawienia zgodnie z obowiązującymi przepisam