Wpis z mikrobloga

Siemka mirki, czy ktoś przechodził z finasterydu na dutasteryd? Od 6 lat jestem na finie, do 5 roku było ok, jednak, gdy zacząłem ćwiczyć i przyjmować kreatyne łysienie zaczęło dalej postępować (kreatyna zwiększa poziom DHT o ok 40%, ćwiczenia pewnie też mają wpływ na zwiększenie poziomu testosteronu). Lekarz przepisał mi dutasterd, czy ktoś przechodził z jednego na drugi? Jak efekty, jak samopoczucie?
#lysienie #zakola #finasteryd #dutasteryd #wlosy
  • 10
@ZalgoZalgo: no nie wiem czy okresowe napompowanie kreatyniną warte jest wypadania włosów. Sam brałem nieprzerwalnie 2 lata no i tak sie zbiegło to wszystko, ze rowniez podejrzewam, ze to moglo byc zapalnikiem.
@ZalgoZalgo: W tym badaniu biorą przez pierwsze 7 dni 25g kreatyny, a rekomendowana dawka to 5g/dziennie. Druga sprawa to, że ci zawodnicy zaczynali suplementację z bardzo niskim poziomem dht, nawet po wzroście o 40% nie jest w połowie widełek normy, w dodatku nie zauważono wzrostu testosteronu. Badanie za krótkie, mało badanych i wszyscy badani to młodzi rugbiści. Nie odrzuciłbym suplementacji kreatyna przez tylko jedno nic nie wnoszące badanie, zdecydowanie warto stosować