Wpis z mikrobloga

Łotwa ostrzega przed wybuchem COVID-19 wśród wojsk rosyjskich w pobliżu Ukrainy. Może to doprowadzić do przyśpieszenia inwazji lub odwrotu.
https://twitter.com/SamRamani2/status/1490731063378862080
Najpierw forsowanie narracji, że w zimie nie będą walczyć, potem, że błoto uniemożliwi walkę, a teraz covid i "złe warunki". Raz, że trzon rosyjskiej armii stanowią osoby poniżej lub około 30 roku życia, a nie stare, spasione dziady, a dwa, takie warunki jakie oni mają w obozach polowych, to część żołnierzy nie ma w rodzinnych domach, jak normalny kibel i ciepłe żarcie o stałych porach.
#ukraina #rosja #wojna #ruskimir
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@delvian: No nie do końca. Bo armia nie składa się w 100 z pojazdów co sobie poradzą. Zmarznieta ziemia da szybkość i łatwość w poruszaniu się. Do tego przewieźć haubice, medykamenty i piechotę, to nie. Przez takie błoto nie bardzo.
@spie_z_tata: Z nagrań widać, że grunt jest w takim stanie, że pojazdy gąsienicowe sobie dadzą rade, a logistyka w formie ciężarówek może jechać już normalnie drogami, no najwyżej, że jakimś cudem Ukraińcy zdążą drogi zaminować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Daven_: zdecydowanie, ale to też nie 1943 że trzeba być 1km od ataku. Dzisiaj zasięg działania artylerii czy systemów rakietowych jest olbrzymi. Obrona jest łatwiejsza ze względu na, że nie trzeba zasobów ludzkich transportowac by opanować teren.
@delvian:
W ostatniej debacie NK wszyscy uczestniczy zgodnie przyznali, że Putin popełniłby błąd atakując Ukrainę, że najbardziej prawdopodobne są rozwiązania polityczne i że możemy mieć do czynienia z jakąś niewielką eskalacją na wschodzie na potrzeby wewnętrzne rosyjskie.
@WiesniakzPowolania: może i racja, ale z drugiej strony przecież np. II wojna toczyła się kilka lat i co oni tylko zimą walczyli? no nie, więc jakoś by sobie poradzili chcąc walczyć, tak samo agresor jak i przeciwnik mieli by problemy.
@WiesniakzPowolania: byłem zdania, że sobie nie poradzą w błocie, bo armia nie składa się z pustych transportowców, a kolumna wojskowa, to nie tylko czołgi, ale i zaopatrzenie, działa, haubice, wyrzutnie rakiet, cysterny. Po drogach przejadą, ale to też jest utrudnione, bo łatwo taką kolumnę zniszczyć. Więc, to jest trudna logistycznie misja. To nie jest stół jak u nas- pic rel.
spieztata - @WiesniakzPowolania: byłem zdania, że sobie nie poradzą w błocie, bo armi...

źródło: comment_1644262065sJUhiRRg2L8L77xRh1oz6e.jpg

Pobierz
@delvian: No i cyk, do czego może się przydać broń biologiczna w postaci wirusa na którego mam szczepionkę a wróg nie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@Zgryd: Różnica jest taka w stosunku do drugiej wojny, że dziś liczy się manewr i szybkość. Raz, że nie walczy sie milionowymi armiami, dwa ruskie nie mają kasy na długą wojnę pozycyjną, trzy- zakopanie się w błocie wydłuża czas dla dronów przeciwnika na wykrycie i zniszczenie sprzętu.
To myślenie kategoriami II WŚ sprawia że wyciagasz zupełnie błędne wnioski
@spie_z_tata: Najwidoczniej cię żle oznaczyłem. Sorki. Dokładnie tak jest. Nawet jak czołgi