Wpis z mikrobloga

#jdg #podatki #firma #kiciochpyta

Hej,
zmieniłem formę opodatkowania oraz główny profil działalności wskazując datę zmiany omyłkowo na 10.01 czyli taka samą jak datę wniosku.

Księgowość mnie pingnela że może być tu problem i bym potwierdził telefonicznie w US, co też zrobiłem. US potwierdził że przeszło (może chodziło o wniosek?)

Stąd też pytanie czy faktycznie rodzi to jakiś problem i czy nagle w ciągu roku ktoś mi tego nie zakwestionuje?

Btw. Gdzie teraz można sprawdzić w systemach rządowych swoją formę opodatkowania?
  • 17
@nalot_1: czyli edytując formę opodatkowania na 2022 muszę dać jako datę powstania zmiany 01.01, a nie datę złożenia wniosku nawet wtedy, kiedy jeszcze na czas złożenia wniosku (13.01) nie wystawiałem żadnych faktur?
@suicide_is_painless i co, zostawiłeś sprawę jak było? Zrobiłem dokładnie to samo i wpisałem w styczniu 2022 10.01.2022 i w eUrzad wiszą mi dwie formy opodatkowania, brak liniowego pitu za 2022 (i pewnie za 2023 też system oczekuje zarówno liniowego jak i pit-28). Wnioski przeszły, zaakceptowane w każdej instytucji, żadnych wezwań z urzędu, telefonów, kontroli, nawet po złożeniu rocznego za 2022 tylko na pit-28 (bo po co liniowy miałbym składać).