Wpis z mikrobloga

Wam też często śni się szkoła średnia? XD
I to, że we śnie ciągle zastanawiacie się, czy jeszcze muszę wstać rano i tam iść, bo np. nie zdam?

Mi się często śni i nie potrafię sobie przypomnieć że już dawno ją skończyłem.
A później po przebudzeniu jeszcze mam chwilową rozkminę, czy na pewno nie muszę już iść XD

#sny #gownowpis #sen #szkola
  • 83
  • Odpowiedz
@Damianowski: ja mam często taki sen, że w obecnym wieku (31 here) wracam do szloły średniej ponieważ nastąpiła jakaś reforma edukacji i każdy kto skończył liceum musi wrócić i zdać czwarty rok nauki. Zawsze jest ten sam schemat, brak obecności na matematykach i zagrożenie na semestr :D
  • Odpowiedz
@Damianowski: wczoraj snilo mi sie, ze mam sprawdzian z biologii na ktora nic nie umiem i potem sie obudziłem smutny ze nie zaliczę. Okazalo sie jednak ze juz nie chodze do szkoly, poczulem ulge, ze jednak nie uwale nic
  • Odpowiedz
@Damianowski chyba większość osób ma traumę po liceum i ogólnie szkole w pl. Tak mi obrzydzili naukę że nienawidzę się uczyć i nie poszedłem na studia. Problem jest taki że nawet jak w pracy muszę się czegoś nowego ważnego nauczyć to też mi się nie chcę i walczę z samym sobą bo nauka kojarzy mi się z czymś nieprzyjemnym
  • Odpowiedz
@Damianowski: Nie śni, miałem tak niską frekwencję, że nie doznałem rys na psychice powodowanych udziałem w tym cyrku. No i wbiłem challengera w League of Legends. No i mnie #!$%@? w drugiej klasie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Damianowski: Co jakiś czas śni mi się, że jestem na maturze z matematyki i nie potrafię rozwiązać zadań. Tyle, że nigdy nie zdawałem matmy na maturze. Pewnie zostało mi to, ponieważ byłem z matmy kiepski, a miałem być pierwszym rocznikiem z obowiązkową i strasznie się tego bałem. Ostatecznie ta zmiana mnie nie objęła, ale zostało to ze mną do dziś - lvl 38.
  • Odpowiedz
@Damianowski: Mi się śni często mix średniej ze studiami. Zazwyczaj scenariusz jest ten sam: nie dostanę dyplomu bo nie chodziłem na geografię. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Idź na studia mówili, nie zostawi to trwałej rysy na psychice mówili (szkołę skończyłem 12 lat temu).
  • Odpowiedz
Wiadomo nie da się przypadkiem nauczyć matmy.


@Wookash071: No nie tak do końca bo jak coś co robisz w czasie wolnym wymaga policzenia czegoś, czasem nawet jakieś pochodne czy całki, to w końcu się tego nauczysz.
  • Odpowiedz
@Damianowski Tak. I u mnie zawsze jest to lekcja języka polskiego xD albo że jestem w klasie maturalnej i już połowa roku mija, a nadal nie było polskiego i czuję niepokój, że on wróci ze zdwojoną siłą! XD i też mam tak, że rozkimniam czy muszę iść do szkoły xD i wtedy bardzo się cieszę, że jednak muszę iść do pracy xD
  • Odpowiedz
@karoszka:

albo że jestem w klasie maturalnej i już połowa roku mija, a nadal nie było polskiego i czuję niepokój, że on wróci ze zdwojoną


O to to :D mam dokładnie takie same fragmenty w tym śnie tylko, że zamiast j.polskiego jest matematyka
  • Odpowiedz
@nobrain: Po prostu wtedy dopiero powstał masowy system edukacji. I w swych głównych założeniach nie zmienił się do dzisiaj, pomimo iż wtedy g*wno wiedziano o mózgu człowieka, a najważniejszym było wyhodowanie posłusznego obywatela i pracownika, co ten system robi wręcz świetnie.
Myślę jednak, że w obecnym świecie i w czasach demokracji liberalnej hodowanie posłusznych ludzi nie powinno być celem systemu.
  • Odpowiedz