Wpis z mikrobloga

@damieen: Szkocja. Student / web developer. Zyje mi sie dobrze generalnie. Przeciw emigracja to tylko i az pare osob, ktore zostawilem tam, za emigracja pare osob, ktore poznalem tutaj ;) mozliwosc laczenia studiow i pracy bez wiekszego stresu, ze nie ogarne tego. Wydaje mi sie, ze tez wiekszy luz i spokoj z tym, ze na kazdym kroku ktos chce mnie wyruchac.
@damieen Irlandia. Living the dream, jak to mowia miejscowi. Kraj bardzo specyficzny i nie dla kazdego, taki z rodzaju albo kochasz, albo nienawidzisz. Na ten moment nie jest to kraj w ktorym mozna latwo zaczac nowe zycie. Kryzys mieszkaniowy, to glowna przyczyna. Wielu Polakow nie daje rady z pogoda...Narod specyficzny i tez z rodzaju kochasz albo nienawidzisz, bez polsrodkow. Gdybym byl mlodszy to bym moze myslal nad zmiana kraju, ale w tym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@damieen: Szkocja, Glasgow. Przez 4 lata budowlanka samo zatrudniony (fach z Polski), już prawie 2 lata kształcę się i jednocześnie zarabiam jako programista/freelancer :).

Łatwo z kasą, przepisami, załatwianiem czegoś etc. Kiepskie usługi, w niektórych kwestiach zacofani, produkty spożywcze takie sobie, pogoda wiadomo. Jak ktoś lubi naturę, wycieczki, morza góry czy lasy i mało ludzi to to jest genialny kierunek, przynajmniej warto spróbować.

Multi multi działa tu dobrze, nigdy żadnych problemów.
@damieen mieszkam w Anglii, wielu rzeczy nie lubię, ale nie przeprowadziłabym się znów do Polski. Super natomiast jest Polskę odwiedzić w lato na parę tygodni (pogoda, jedzenie, lato w Polsce generalnie jest super). Zarabiam mało, bo i pracuję niewiele. I to mi wystarcza.
Irlandia: mieszkasz w dublinie, to nie lubisz. Mieszkasz na wsi to jest spoko. Spokój i nie ma pośpiechu, ludzie uprzejmi i bardzo towarzyscy. Życie na poziomie i jest łatwy dostep do praktycznie każdego zakątka świata - znaczy kasa to nie problem