Wpis z mikrobloga

@revente: tylko że biała biedota jest #!$%@? w całym USA, szczególnie po wsiach w regionie Apallachów, to są mega biedne rejony, jednak przez to, że są to wsie, wskaźniki violent crime są kilkukrotnie niższe (głównie z uwagi na małą gęstość zaludnienia, to że każdy nawzajem się zna i to że pewnie około 98% domów na takich zadupiach ma broń, bo zanim by jakaś służba przyjechała w momencie zagrożenia to by minęła
@revente:

The US Census declared that in 2014 14.8% of the general population lived in poverty:[84]

10.1% of all white non-Hispanic persons
12.0% of all Asian persons
23.6% of all Hispanic persons (of any race)
26.2% of all African American persons
28.3% of Native Americans / Alaska Natives
taka dygresja: argument że to bieda odpowiada za liczbę morderstw u murzynów w USA jest absolutnie z dupy. I jest wręcz rasistowski.

Zakłada o że biednych murzynów jest więcej niż biednych białych.

Jest to kłamstwo -białych biedaków jest tam 2x więcej niż czarnych.


@revente: Tu chodzi o odsetek.
@Kuklak: Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale musisz to przemnożyć przez liczbę białych i czarnych.
Wyjdzie ci niemal dokładnie to co napisałem wyżej - białych biedaków jest 2x więcej niż czarnych.
@revente: oczywiście masz rację. ja bym się skłaniał ku temu, że to wina środowiska, w którym się wychowują. w tych ich dzielnicach zachowanie balansujące na granicy prawa ma duży wpływ na chłonne małe czarne gąbeczki. murzyni to cyganie ameryki
@revente: ale co ma na celu porównywanie liczb bezwględnych?
Przykładowo:
w populacji A mamy 100mln mieszkańców, z czego 5% / 5 mln biednych
w populacji B mamy 4 mln mieszkańców, z czego 100% / 4 mln biednych

Tez uważasz, że nie masz pojęcia, czemu w B jest gorzej, skoro mają mniej biednych niż w A?
@Kuklak: Bo nie porównywałem kto jest w gorszej pozycji, tylko obalałem argument że przestępczość wśród czarnych wynika wyłącznie z biedy.

Skoro odpowiadają za 50%+ brutalnych przestępstw, a jednak stanowią tylko 10% biednych.
@revente:

ale dalej jest 2 x więcej biednych białych niż czarnych. Jak na przestępczość ma wpływać to że bogatych białych jest więcej?

Białych jest też 5 razy tyle co czarnych. To jest prosta zasada - im biedniejsze społeczeństwo tym bardziej prawdopodobne, że będzie w nim więcej przestępczości. Tu kończę. Nie łapiesz tego? Gówno mnie to obchodzi.
@Kuklak: ?? Gdyby to bieda odpowiadała za liczbę morderstw. To biali popełnialiby 2x więcej morderstw niż czarni. Bo jest 2x więcej białych czarnych niż czarnych.

Statystyka o ilości morderstw dotyczy łacznej ich sumy w USA więc musimy używać łącznych ilości białych i czarnych. Nie znormalizowanych.

Gdybyśmy znormalizowali, to wypadłoby to jeszcze gorzej dla czarnych...
@iAmTS: nic takiego nie mówiłem. Raczej pobłażliwość elit dla kultury gangsterskiej. Przymykanie oczu na muzykę gloryfikującą przemoc albo zamieszki BLM.

Zamiast ich poklepywać po głowie mówiąc ‚to nie wasza wina, to biały zły człowiek jest wszystkiemu winien’ trzeba ich po prostu kopnąć w dupę.

Trudne warunki mogą tłumaczyć przestępczość. Ale jej nie usprawiedliwiają.