Wpis z mikrobloga

@VirusX: 2022 rok a ludzie dalej prowadzą z pierdołami samochody do mechaników, a oni dalej robią żniwa.
Za zdjęcie bębna 108 zł - odkręcenie 5 śrubek od koła + wkręcenie 2 dwóch do podważenia bębna xD.
Wymiana czujnika abs 126 zł + 180 zł - odkręcenie dwóch śrubek i wypięcie i wpięcie kostki xDD
Czyszczenie i "smarowanie" mechanizmu szczęk 90 zł - za pryśnięcie sprężonym powietrzem lub zmywaczem do hamulców za
@FoxX21: no dużo masz racji, ale jestesmy w takim pokoleniu w ktorym juz nasi ojcowie, co ich przyuczali ich ojcowie i dziadkowie jakos juz im sie nie chcialo przekazywac dalej wiedzy tajemnej, nie mowiac, ze teraz kazdy musi byc specjalistą w swojej dziedzinie i malo jest czasu i checi i warunkow tez niekiedy na jakies samodzielne naprawy. Ostatnio chcialem z dwoma kolegami wynajac jakis garaz z kanałem za 3 stówki i
Ale wiesz o tym że nie wszyscy muszą się znać na mechanice?


@lossiemkos89: Wystarczy godzina oglądania YT i idzie się wszystkiego dowiedzieć jak zdjąć koło czy bęben hamulcowy. Poza tym to jest podstawa, a nikt nie mówi o rozbieraniu silnika, gdzie jednak potrzebna jest jakaś wiedza i specjalistyczne narzędzia.

Jak ktoś dobrze zarabia jest programista, lekarzem, prawnikiem itp. To nie będzie się babral w smarach i tracił czasu bo w tym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 49
@FoxX21: przecież to tak nie działa xD nie stoisz przy mechaniku i mowisz mu co ma robić tylko za to, że ma narzędzia i doświadczenie. Nawet przy takiej prostej naprawie można zrobić mase błędów i stanąć przy ścianie: brak narzędzi do diagnostyki ABS, za mocne dokręcenie bębna, brak smarowania piasty, brak doświadczenia odnosnie tego jak poskładać bębny, jak powinien wyglądać samoregulator, jak zabezpieczyć kable itd. Ja wiem, że to jest zawsze
@Dirrack: gościu chyba nie wiesz co piszesz. Po pierwsze nie smaruje się piasty przy bębnach, gdyż w takim zamkniętym i zapylonym środowisku jest to szkodliwe dla całości. Po drugie nigdzie z kartki OP nie wynika, że szczęki były demontowanie czy ustawiany był regulator. Po trzecie bębna się nie dokręca tylko wchodzi sam i klinuje się na piaście. Widać, że jednak nigdy nie miałeś do czynienia z samochodami poza gierkami typu need