Wpis z mikrobloga

Pytanie: Czy warto kupić #xboxseriesx mając już #ps5 i będąc graczem który:
- nie lubi gier multi (brak znajomych, a grając z obcymi często trafiasz na zjebów)
- Gra w strzelanki jedynie na klawiaturze i myszy
- lubi gry single player z dobrą oprawą fabularną.

#xbox
  • 17
@rav2:

nie lubi gier multi (brak znajomych, a grając z obcymi często trafiasz na zjebów)


xbox odpada, same multi w game pass

Gra w strzelanki jedynie na klawiaturze i myszy


duzo jest strzelanek na xbox, ale niewiem czy obsluguja mysz i klawe

lubi gry single player z dobrą oprawą fabularną.


tylko na plejce
@rav2: jak chcesz popykać w Halo (a ponoć jest miodne; nie grałem bo mam ps5) to kupuj. Forza też podobno jest fajna a na ps5 nie ma jakiejś fajnej arcadowej ścigałki. Możesz też nadrobić Gearsy. Jest trochę tych exów na Xboxa ale czy dla nich warto kupować drugą konsolę to zależy tylko od Twojego portfela.
@b27piter: teraz dobrego kompa, drogie gpu.

@rav2: Nauczysz się grać na padzie, ja go podpinam pod PC-ta bo źle się gra na mk i k

Kupiłem XSX, bo nie było gpu, a jak były to 3070 chcieli nawet 7000zł

Grałem na XSX, na internecie trenowałem obsługę pada - Bf4 i bf5 z czego najfajniejszy BF to 1-ka
Ograłem na gamepasie sporo gier, sporo gier single, sporo gier multi.
Kupiłem spor
@KaluHeHe: Wolałbym rtx 3060 za 3k niż xsx za 2500, czy po ile on tam chodzi. Przynajmniej nie muszę się martwić o jakieś upgady czy patche, rdr2 poleci w 60fpsach na luzie, a na PS5/XSX jak w lesie 30. Nawet nowe multiplatformy takie jak Dying Light, ma tryb tylko 1080p/60 co jest śmiechem na sali.

No ale co się dziwić, skoro nowe multiplatformy muszą latać na series s, które ma obcięte
@b27piter: Okej, ale to nie wina konsoli, a producenta.
rtx3060 będze się męczył w DL2 i to mocno, o 60fps w 1440p zapomnij, może na niskich
3060 nie da się kupić za 3k, teraz stoi 4-4.5 od ręki

FarCry6 na XSX leci w adaptywne 4K@60 (zwykle 1800p) Texturepack HD, ustawienia względem pc - Wysokie/Ultra
Cienie i woda na średnie.
Da się?! Da się!
na Xbox Series S gra chodzi w 1440p@60
@KaluHeHe: https://youtu.be/Z3gMDXSxi1Q - 1440p ultra i jakoś nie widzę, żeby się męczyła

Z rt może kuleje, ale nie wierzę, że DL2 na konsolach lata w najwyższych ustawieniach i z rt.
A te adaptywne rozdzielczości PC też ma, chyba zapominasz o dlss i fsr.

A to że wsteczna kompatybilność to mnie nie interesuje, bo na PC nie ma czegoś takiego. Mogę sobie odpalić przykładowo gta 4 z 2008 roku i nie grać
1440p ultra i jakoś nie widzę, żeby się męczyła


@b27piter: to jest DL1 z 2015 na moim RTX3070Ti chodzi w 4K na Ultra i nie wiem co jeszcze dać na prawo a klatki w okolicy 144 (max hz monitora), na DL2 będzie się męczyła, jak dasz DLSS na Performacje będzie 60-70 czasem 80, ale bardzo mocno kosztem grafiki, poza zamkniętymi obiektami będzie mydło. (mi tak śmiga na rtx3070ti w 1440p)

DL2
@KaluHeHe: O kurła, nawet nie zauważyłem, że to dl1. Przypał.

Może na win10. Ale jak komuś zależy na prawdziwych starociach sprzed 20 lat, to zawsze może sobie starszą windę zainstalować na dualboocie. Zawsze jest jakaś opcja, a na konsoli nie ma.

Ja akurat używam ghostspectre win10, nie wiem ile system zajmuje, ale pewnie nie więcej niż 30gb ze wszystkimi bibliotekami. Wszystkie śmieci wycięte, sam system. Najstarsza gra jaką mam to Mass
Zawsze jest jakaś opcja, a na konsoli nie ma.


@b27piter: Nie zgodzę się, kupa gier z XC X360 działa bezproblemowo w XSX/XO, nie każda, producent musi wyjść z inicjatywą, producenci porzucają swoja gry i nic z tym nie zrobisz.

ghostspectre win10


@b27piter: to nie jest oficjalne wydanie, pamiętaj że wersje lite mogą nieprawidłowo działac na twoim sprzęcie, chodź nie musi.

Mass Effect 1 (2007). San andreas


@b27piter: na 100%
@KaluHeHe: > Nie zgodzę się, kupa gier z XC X360 działa bezproblemowo w XSX/XO, nie każda, producent musi wyjść z inicjatywą, producenci porzucają swoja gry i nic z tym nie zrobisz.

Nie mówię, że wszystkie. Sam podałeś przykład starego coda, do tego się odnosiłem.
Odpalisz np gta 4 w 30 fpsach na xsx? gta 5, rdr, rdr2, wiedźmin 3? To jest mój argument, co mnie obchodzi że to działa we wstecznej
MSI


@b27piter: kolego, co jak co ale msi ma dobre chodzenie na gpu ;] ms

że ja to jednak wolę 30 fpsów,


@b27piter: nie, każdy lubi co inne, wole 60-fps ;] konsole są specyficzne. > , moja karta zaraz się zjara

@b27piter: ooo nie, msi są dobre, Gaming X i Z najlepsze chłodzenia mają i parametry ogólnie karty szogun.

wentylacji potrzebuję wentylatora pokojowego z metrowym wiatrakiem.


@b27piter: co