Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #bitcoin

Mam Revoluta i prawie 20k wrzucone tam w krypto, większość w alty. Chce teraz wjechać 20k w btc partiami na KuCoinie. Jak najtaniej wrzucić tam to siano? Z 20k KuCoin chce 360zl prowizji, więc chyba mało porownując do opłat na revo? Czytałem tu na tagu o przelewach sepa z revo, że niby nie płaci się w ogóle żadnej prowizji? Jak to zrobić? Ktoś może pokierować?
  • 11
@Eustachy2000: Coinbase pro obsługuje sepa w euro bez prowizji (kasa w ciągu kilku minut) nie wiem jak to wyglada na kucoin ( ͡° ʖ̯ ͡°) opłata za kupno i sprzedaż to 0.5% (przy wyższych kwotach prowizja jest mniejsza) jak cos to pisz pw
@Eustachy2000: czyli co, zdeponowałeś 1000zł w euro, zamieniłeś na USDT i zostało 936zł? wygląda, że gdzieś uciekło 6.4%, czyli pewnie prowizja + różnice kursowe... jak chcesz kupować za euro to polecam giełdę Kraken, jedną z najstarszych i od początku nastawioną na handel w tej walucie - niski spread, duża płynność. KYC wymagane, ale przy większych kwotach i tak na dłuższą metę tego nie obejdziesz.
SEPA to przelew europejski realizowany jedynie w euro, więc gdzieś pomiędzy automatycznie przekonwertowali tą kwotę w PLN po mało korzystnym kursie na EUR a później na USDT. Jak wysyłasz SEPA to najlepiej mieć już euro na koncie - na revolut jest dobry kurs między poniedziałkiem a piątkiem i do określonej kwoty (w zależności od planu), większe kwoty - Walutomat.