Wpis z mikrobloga

Miraski idzie coś ugrać kupując teraz nowy motocykl czy się zasłaniają tym że wszystkiego brakuje, święty covid grasuje i kupuj pan w cenie katalogowej nawet bez naklejki gratis albo spadaj?
Bo nie wiem czy jest sens pytać po różnych salonach a potem jechać dalej po sprzęt.
#motocykle
  • 16
@jedzczarnekoty: mnie na nowe auto też nie stać (chyba, że jakiś biedacki segment B, niespełniający moich potrzeb nawet), dlatego przynajmniej motocykl udało mi się kupić prawie nowy, ale to jeszcze zanim ceny skoczyły w pierwszej połowie 2020. I nie żałuję tej decyzji bo na ten moment sprzedałbym go za tyle samo.
@jedzczarnekoty: spróbować nie zaszkodzi. Co do nowy/używany to bardziej by mi zależało żeby mieć
Motocykl nowy niż samochód, nie stać mnie ani na ani na to. Kupując nowy masz pewność ze nikt przy nim nie kombinował, nie leżał itp.
@jedzczarnekoty: wszystko zależy od salonu i na jakiego człowieka trafisz.

Byłem wczoraj na obchodzie bo rozglądam się za nowym sprzętem

Podam w euro (DE)

Street V4(bez S) - konfig 22000 € / rabat na cene 21000€ + 1 serwis + rejestracja

S1000RR - konfig 23.000€ - 21500€, inny salon dorzuca za tzw tageszullasung (0km 1 właściciel salon) kolejne 1000€

1290R - model 2021 16500 z track pack / tech

Tuono V4
@mattspy: dzięki! No w przypadku Hondy jeszcze w grudniu była mowa o kwietniu, więc w sam raz. Ale sierpień? () Pewnie z tego powodu część osób może odpuścić zakup i kto wie, może ceny posezonowe będą lepsze niż teraz.
Z innej branży pamiętam że rabaty to było właśnie 8-12%, teraz jak się 5% dostanie to już jest super, a też zakupy na zapisy.
Ja między dwoma najtańszym
@jedzczarnekoty ja dostałem na Hondę jakieś 3% pod koniec listopada. W innych salonach było więcej, ale po doliczeniu transportu różnice się wyrównały. Sporo zależy też od marki, np. Triumph dawał 0%, a Suzuki 5-7% w zależności od modelu i 2k na akcesoria (w tym zamienniki).
Co kupujesz btw?
@acalpoeineiseicyz: Wysłałem maila z listą interesujących mnie modeli i wrzuciłem dealerów w promieniu 100 km w DW, po 2-3 dniach miałem komplet ofert. Januszował tylko dealer Triumpha, z zadatkiem przed jazdą próbną ( ͡° ʖ̯ ͡°)