Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, chcę zmienić pracę, jestem po wstępnych rozmowach, dostałam ofertę pracy. Powiadomiłam "nowego" pracodawcę o rzuceniu wypowiedzenia, jednak stara firma z chwilą "rzucenia" papierka postanowiła negocjować warunki i daje mi podwyżkę. Jak to się ma prawnie? Rozumiem, że jeśli zaakceptuje podwyżkę w obecnej i oleje tamtą firmę mimo poinformowania o rzuceniu wypowiedzenia i słownego zaakceptowania propozycji to poza moim moralniakiem, że kogoś wystawiłam do wiatru to nic mi nie grozi prawnie? To moja pierwsza zmiana pracy, więc nie za bardzo się w tym orientuję.
#pracbaza #zarobki #prawo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62066e305137d8e1c297ff55
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 7
  • Odpowiedz
Jeśli stara firma daje Ci podwyżkę tylko dlatego że rzucasz papierami, to nie warto zostawać. Takie scenariusze nie kończą się dobrze.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Tak jak pisali pozostali - póki nie podpisałaś umowy o pracę, to rezygnacja z nowej pracy nie będzie wiązać się z konsekwencjami. Jeśli jakieś inne kwestie nie motywują cię do odejście z bieżącej firmy, to upewnij się żeby ci ta twoja obecna firma na papierze dała ta podwyżkę, bo niektórzy najpierw obiecują super podwyżki, a potem mogą się zacząć różne kombinacje i finalnie korzyść z zostania w niej nie będzie
  • Odpowiedz