Wpis z mikrobloga

Proszę o pomoc. Wybieram się na kat. A i chciałbym kupić fz6. Będzie jeżdżone po mieście i co jakiś czas jakaś dłuższa trasa. (taki jest plan :D)
Muszę się przed kursem ubrać i nie bardzo wiem co wybrać. Gość w sklepie pokazał taki set:
Kask
Kurtka
Spodnie
Rękawice
Buty

Czy to jest ok, dobrej jakości, jakieś opinie itd?
Czy będzie się dało w takim secie jechać do pracy czy do sklepu, czyli jak z uniwersalnością. Może jakieś inne propozycje ?

Z góry dzięki za pomoc bo totalnie się nie znam, a poradniki internetowe za dużo mi nie podpowiadają
#motocykle
  • 26
@cubus92: Cały zestaw jest na uznanych firmach* więc nie wiem co miałoby tu być nie tak w kwestii jakościowej ¯\_(ツ)_/¯ Kurtka i spodnie są turystyczne więc tak, powinno dać się je dopasować do większości warunków.

I jeśli sytuacja się nie zmieniła to na sam egzamin niekoniecznie zabieraj pełen strój. Podobnież egzaminatorzy potrafią wtedy celowo dawać trudne zadania bo "na pewno wcześniej bez prawka jeździł" jeśli ktoś przyjdzie w więcej niż kasku
@cubus92 będzie tak wyglądało że będziesz zmęczony w ciul. Tam ciągle albo jeździsz na 1 biegu albo na 2 przy zadaniach na prędkość. Na pierwszej jeździe to dopiero poznajesz motor. Ja jak schodziłem to nie mogłem podnieść nóg tak spięty byłem xD
@cubus92 BTW taki pro tip o który będą cie męczyć męczyć przy prezentacji motoru. SAM bez podpowiedzi sprawdzasz naciąg łańcucha. Bierzesz patyk naciągasz i mówisz napięcie łańcucha prawidłowe. To jest zadanie na egzaminie które NIE JEST losowane MUSISZ to zrobić, bez tego nie zdane
@Tuff może godzinkę miałem max. Pewnie to też zależy od szkoły jazdy ale plac na motorze jest najważniejszy, masz tyle zadań że nie zdać jest ladwo. Wystarczy że na bramce prędkości będzie @km mniej 29 zamiast 30. Masz powtórkę znowu mniejsza prędkość i dowidzenia. 6-7 zadań jest na placu z tego co pamiętam, miasto to już formalność
@Tuff slalom wolny bez gazu, 8 chyba 5x, omijanie pachołków średnia prędkość 30(sa bramki prędkości), to samo ale prędkości na wjeździe 30, hamowanie na znak instruktora w określonym miejscu, hamowanie awaryjne, podjazd pod górkę, + płyny ew światła + łańcuch