Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 84
Nie wiem czy widzieliście wczorajsze wieczorne zachowanie naszego PLN?
Nasz Jaszczomb umocnił nam walutę tylko na momencik. Patrząc na ceny ropy, która też miała piękny wyskok chyba o tanich paliwach znowu możemy zapomnieć.
Wszystko to sprawia, że max stopy 5% to już chyba powinny być nieaktualne i powinniśmy myśleć może już o 7% (kto wie). FED będzie podnosił conajmniej 7 razy i zwołuje na poniedziałek nadzwyczajne spotkanie (podniosą?). PLN nam spuszczają w kiblu, a jak w przyszłym tygodniu jeszcze Putin da koncert to Glapa będzie robił takie posiedzenia dwa razy w tygodniu. Ciekawy tydzień się szykuje. PiS dodatkowo chce rozdawać 14-stki.
Wygląda na to, że jesteśmy w czarnej dupie i zaczynamy się w niej urządzać.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
  • 12
@statystyczny_yt: Jak narazie to w USA zmienili sposoby liczenia inflacji by była niższa - ale i tak jest rekordowa. Jak sie ta inflacja utrzyma to Biden i Demokraci nie mają szans w kolejnych wyborach prezydenckich. Wczoraj to kombo - osłabienie walut europy srododkowej i wschodniej bo Ukraina. I złoto, srebro i surowce up bo w USA inflacja w uj.
PLN warto nie tylko porównywać względem euro czy dolara ale względem korony
@pd1010: nie zapominaj że USA jest największym producentem ropy i gazu jak bedą chcieli wpłyną na Arabię Saudyjska i inne kraje OPEC żeby zwiększyć wydobycie kosztem spadku ceny surowca, dla nich też wjazd do Wenezueli i ustawienie swoich firm na wydobyciu to kwestia chęci, podniesienie stóp spowoduje w USA spadek kredytu i inwestycji więc i spadek zapotrzebowania na surowce
@pastibox
Jak ja uwielbiam takie sianie paniki. Albo mówienie, że stopy procentowe będą musiały być na poziomie inflacji czyli jakieś 10%. Czy Wy sobie zdajecie sprawę, że to wywróci cała gospodarkę, która jest zakredytowana pod korek do góry nogami? I nie mówię tylko o naszej gospodarce, ale przede wszystkim o Amerykańskiej. A jak Ameryka spadnie z rowerka to mamy kryzys globalny. Duże fundusze próbują też na siłę wywołać panikę na rynku akcji
@pastibox: mnie zastanawia tylko jedno, bo kazdy pisze "stopy powinny byc na poziomie inflacji" tylko nikt nie doczytal, ze na poziomie infalcji bazowej. Jak wy chcecie walczyc z inflacja np spowodowana cena ropy gazu czy innych surowcow bo tego nie rozumiem, mozecie mi wytłumaczyc? Bo juz mam dosyc siania paniki na zasadzie druga Wenezuela ale czy wiecie jak to dokladnie wygladalo w Wenezueli czy zostanie rzucone haslo "no socjal byl i
Dodam tylko ze Argentyna tez jest srednim przykładem w odniesieniu do Polski chociaz o niej troche mniej wiem, to musze sie przyznac, wiec moze bede musial doczytac zeby nie rzucac hasel jak 90% wykopków
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@14Sowa: stopy powinny być takie aby zdusić oczekiwania inflacyjne. Jeżeli wystarczy 4% to nie ma problemu, jeżeli 10% to zaklinanie rzeczywistości nic nie pomoże. Dodatkowo mamy walutę śmieciową, która jak spadnie z rowerka to RPP będzie podnosiła po 5% na każdym posiedzeniu. Tu źródło inflacji nie wiele ma do tego, bo ludzie widząc wzrosty cen na stacjach pozbywają się papierków bo przecież inflacja.
@pastibox: Stopy mogą być i 100%, ale niech to ma odniesienie na stopy procentowe oferowane przez banki. Nie znam dokładnie nazwy tego, ale może być wibor i 10%, a banki będą oferowały lokaty na np: 1%. Po drugie nie wiem jak się to nazywa, ale vateusz w 2021 roku zmiejszył ten wskaźnik określający, że banki muszą mieć mniej kapitału do udzielania pożyczek.