Wpis z mikrobloga

W czym jeździcie na początku i pod koniec sezonu jak temperatury nie są jeszcze zbyt korzystne? Chodzi mi głównie o kurtkę, bo muszę kupić coś właśnie na ten okres. Nie musi i nawet dobrze jeśli nie byłaby to kurtka 999in1, bo na lato i wyższe temperatury mam drugą, a wiem że wypinanie podpinek, membran itd jest upierdliwe. Jeszcze pytanie dodatkowe, czy wbudowane membrany są warte swojej ceny?
#motocykle
  • 6
@brh77603: Może niektórym to nie przeszkadza ale ja po sezonie z taką kurtką stwierdziłem, że to się nie sprawdza. Szczególnie wpinane membrany wodo/wiatroszczelne. Lepiej już mieć taką zakładaną na kurtkę bo nie musisz się rozbierać żeby to założyć jak zaczyna padać i szybko to zdjąć jak okaże się że to tylko pokropiło przez 5 minut .
@aluskonik ostatnio kupiłem kurtkę na wiosnę i jesień, co prawda z wypinanym ociepleniem, ale raczej nie będę go używał - jest wtedy za ciepła, łatwiej też założyć dodatkowo cienki polar, bo nie trzeba go wpinać w kurtkę.
Mierzyłem sporo modeli i te z laminowaną membraną wydają się być najlepszym wyborem zarówno na przelotny deszcz, jak i pod względem wentylacji,l. Trójwarstwowe po wypięciu wszystkiego są dość luźne i słabo trzymają ochraniacze.
@aluskonik stacjonarnie kupisz Dainese (np. Indomita, Sport Master) albo Rev'it (najtańszy laminat to chyba Trench). Te Dainese są teraz na wyprzedażach, spokojnie znajdziesz z rabatem 40-50%
Ja na leniwca jak muszę doubrać membranę to zakładam na wierzch albo pod kurtkę, nie wpinam za często, może jedynie przed dłuższą trasa że wiem że będzie zimniej. Polecam Ci wziąć jakaś nieprzewiewna (bez mesh) kurtkę z maksymalnie jedna warstwa wypinana, czyli membrana. Niech ma jakąś otwierana wentylację typu zamki na kartce piersiowej najwyżej, skoro mówisz, że letnia kurtkę masz. Ociepline możesz zastąpić czymś cieniutkim, a nie bdzie Ci zmieniać rozmiaru kurtki