Wpis z mikrobloga

nie wiem co cho, chyba o ten zapis 0,9999 chodzi tak? To wyobraż sobie że za te 0.9999 czy tam 0.(9) wstawisz sobie nie wiem, pudełko. 10 pudełek minus jedno pudełko to 9 pudełek. Dobrze mi się wydaje że czepiasz się zapisu?
  • Odpowiedz
@Megashoton: #!$%@?, jak zawsze przyjdzie wykopek, który gówno wie i powie, że tak nie można XD
Równość 0,(9) = 1 można udowodnić na kilka sposobów, co zostało zrobione już w komentarzach wyżej. Jak to Ci nie wystarcza to mam kolejny dowód.
9*(1/10)⁰ + 9*(1/10)¹ + 9*(1/10)² + 9*(1/10)³ + 9*(1/10)⁴ + ... = 9 + 9/10 + 9/100 + 9/100 + 9/1000 + 9/10000 + ... = 9,(9)
Jak można zauważyć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jjk-: trzeci wiersz. Można obustronne pomnożyć lub podzielić ale nie dodać lub odjac. I to w dodatku po dwóch stronach co innego. Autor podstawił sobie to co mu się podoba i jest zachwycony z wyniku. Taką metodą to można rozwiązać każdą milenijną zagadkę. () op troluje tak jak w tym poście sprzed 2 tygodni... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Można obustronne pomnożyć lub podzielić ale nie dodać lub odjac


@Megashoton: teraz to już wymyśliłeś bzdurę. Oczywiście, że można to zrobić. Tzw. "przenoszenie działania na drugą stronę równania" jest niczym innym niż dodawaniem/odejmowaniem obustronnym. Zgodnie z zasadą równań równoważnych równania x = 1 oraz x + 1 = 1 + 1 znaczą dokładnie to samo.

Autor podstawił sobie to co mu się podoba i jest zachwycony z wyniku. Taką metodą to
  • Odpowiedz
@Eoon: z #!$%@? wzięte to są według ciebie i innych klaunów, którzy nie ogarniają podstaw matematyki. Dowód który przedstawiłem parę komentarzy wyżej pochodzi z książki Elements of algebra napisanej przez Eulera. Tego samego Eulera, który opracował rachunek różniczkowy i całkowy oraz jest właściwie "ojcem" analizy matematycznej. Ale oczywiście wykopki wiedzą lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@yummy157:

@Grajox3: Oczywiście twierdzenie które udowadnia ten dowód jest prawdziwe, ale sam dowód jest błędny, już w pierwszej linijce jest pierwszy błąd (brakuje dowodu że 0,9999... jest zbieżne, tzn ze wartość liczbowa istnieje. Gdyby nie istniała zapis x = 0.99999... Nie miałby sensu)Dla przykładu zapis x = 1 - 1 + 1 - 1 +.... Nie ma sensu. Podobnie może być w tym przypadku


Niby dlaczego szereg o dwóch punktach
  • Odpowiedz