Wpis z mikrobloga

Mirki macie też tak, że możecie biegać i Wasza kondycja wydaje się w miarę dobra, ale już wskakując do basenu to wydolność totalnie spada?
Dlaczego np. byłbym w stanie przebiec 10km, a nie jestem w stanie zrobić dwóch basenów? Nawet płynąc spokojnie żabką (raczej poprawnie)

Górę ciała też mam mocną, mezomorfik

#plywanie #bieganie #sport
  • 10
@Mokin12: Inne mięśnie/inaczej oddychasz. Po sobie widzę, że jak chodzę raz w tygodniu to za każdym razem jestem zajechany po basenie a jak 2/3 razy w tygodniu się uda to już drugi, trzeci trening wychodzą spokojnie i organizm przyzwyczaja się do tego.
Nawet płynąc spokojnie żabką (raczej poprawnie)


@Mokin12: raczej wątpię. Pływanie to głównie technika, której na bank nie masz, skoro nie potrafisz przepłynąć dwóch basenów ciągiem. Pierwsza sprawa to pewnie źle oddychasz i brakuje tlenu. Druga sprawa, to pewnie masz niewydajne ruchy i te niedostateczne ilości tlenu i tak przepalasz na miotanie się w wodzie.
@majk_emigrant: właśnie myślałem, czy np. kilku lekcji z trenerem nie wziąć ( ͡° ͜ʖ ͡°) zawsze zazdrościłem ludziom, co sobie pływali wpław naszego pięknego jeziora tylko z bojką asekuracyjną, taka wolność.. a mi ciężko 5m od pomostu
właśnie myślałem, czy np. kilku lekcji z trenerem nie wziąć


@Mokin12: polecam spróbować, przy dobry trenerze nie zmarnujesz czasu ani pieniędzy. Ale ostrzegam że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Na początku dążysz do tego żeby móc komfortowo płynąć ciągiem. Jak już to osiągniesz to będziesz walczył o tempo, zobaczysz ;)