Wpis z mikrobloga

Jeżeli ktoś uważa że putin tylko blefuje żeby osiągnąć "sprawdzenie sojuszy" i inne bzdurki, to ten blef był jednym z najgłupszych i najbardziej kosztownych blefów w historii świata, zarówno ekonomicznie jak i politycznie. Cały zachodni świat dowiedział się że ruskie nie są i nie będą partnerem ani politycznym ani gospodarczym bo jak coś im się nie podoba to podstawiają wojska pod granicę i grożą mordowaniem innych narodów. Przypomnieliśmy sobie również że ruskie okupują tereny innego kraju, a sojusz NATO zacieśnił się jak nigdy wcześniej. W kilka tygodni Ukraina dostała sprzętu za setki milionów dolarów oraz największy gracz na rynku, USA, pokazało ruskim środkowy palec i przywiozło nawet bombowce strategiczne do Europy.

putin może sobie teraz powiesić na ścianie mema "zawsze miałem łeb do interesów".

Jak zaatakuje - wszyscy obrócą sie przeciwko niemu. Jak się wycofa - pokaże że obsrał onuce.

Poza tym argument "oni przecież mówili że to tylko ćwiczenia", jest nieprawdziwy ponieważ rosja wystosowała żądania przesunięcia wojsk nato do pozycji z 97 roku oraz nieprzyjmowania Ukr do struktur sojuszu.

#ukraina
  • 23
  • Odpowiedz
@pomidorowymichal1: nie wiem, czy ta wojna wybuchnie (tak wiem, wybichła w 14, wiadomo o co mi chodzi), ale ignorowanie przez wiele osób prostyvh faktów które wymieniłeś jest po prpstu głupotą. Drugim moim ulubinym #!$%@? jest gadanie "No, putin się zawinie i cała europa i biden wyjdą na głupka, że uwierzyli" xD Bo jak by przeciętny autor tych słów był prezydentem państwa i przyszedłby doradca i powiedział "ruscy postawili pod granicą 150.000
  • Odpowiedz
@Jestem_robotem123: może zbytnia hiperbola, ale na najbliższe lata każdy zachodni rząd który będzie chciał handlować z sowietami będzie miał bardzo twardy orzech do zgryzienia bo poziom społecznej krytyki będzie bardzo wyraźny.

A, no i Orban też wsadził sobie kij w szprychy otwarcie popierając kacapów.

Przy okazji okazało się też że wieki "rząd niepodległej" machał szabelką przed imigrantami na granicy z Białorusią, a jak przyszło co do czego i trzeba było zająć
  • Odpowiedz
@pomidorowymichal1: pewnie się mylę, ale od miesiąca mi się tłucze po głowie, że za plecami Biden powiedział Putinowi - bierz se tą Ukrainę, zrobimy teatrzyk, ale w zamian wara od naszego konfliktu z Chinami o Tajwan (ew możecie nam wtedy pomóc)
  • Odpowiedz
Cały zachodni świat dowiedział się że ruskie nie są i nie będą partnerem ani politycznym ani gospodarczym bo jak coś im się nie podoba to podstawiają wojska pod granicę i grożą mordowaniem innych narodów.


@pomidorowymichal1: no tak, wszyscy wyraża głosy oburzenia, jakieś pół sankcje, a za 4 lata wszyscy zapomną i powiedzą "oj tam oj tam"
  • Odpowiedz
@genkamyk: ale co z tego, ze nie kupisz nic „typowo chińskiego” skoro kupujesz coś japońskiego lub zachodniego co jest produkowane przez chińska firmę. Swoją droga ciężko omijać produkty firm które korzystają/korzystały z niewolniczej pracy kiedy jest ich tak wiele
  • Odpowiedz
@pomidorowymichal1: niekoniecznie Putin musi wybierać z atak - wycofka. Obecnie jest napięcie i mobilizacja i to może właśnie dokładnie o ten stan mu chodzi. Może chce ugrać coś konkretnego teraz. Jak już osiągnie swój cel to będzie trzymał te wojska póki mediom nie znudzi się mówienie o tym a potem po cichu się wycofa.
  • Odpowiedz
Jak zaatakuje - wszyscy obrócą sie przeciwko niemu. Jak się wycofa - pokaże że obsrał onuce.


@pomidorowymichal1: zwróć uwagę, jak zajebiście to, co teraz się dzieje w mediach w całym cywilizowanym świecie pasuje do sytuacji z '39 roku:
- będzie wojna! Niemcy się zbroją na potęgę, wojska już stoją wzdłuż granic!
- nie będzie wojny, nie odważy się.
- ale będzie wojna, no mówię wam!
- nie da rady, tak tylko
  • Odpowiedz
@pomidorowymichal1: Mnie się wydaje, że przecież musieli siedzieć i debatować przed podjęciem działań. 1. Ustawiamy wojska 2. Negocjujemy 3.1 Negocjacje wychodzą -> Lux . 3.2. Negocjacje nie wychodzą -> (...). Nie sądzę, że rozmawiając na tak wysokim szczeblu nikt nie rozpatrywał co robić w różnych scenariuszach. Sądzę, że najbardziej chodziło o Ukrainę/Nato, a wycofanie infrastruktury do któregoś roku było dorzucone do puli negocjacji, żeby było, że każdy coś odpuścił. Jak wrócą,
  • Odpowiedz