Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mireczki takie pytanie mam problemy kwestii psychicznej #depresja motzno. Staram się to ukrywać często już nawet przed sobą. No i teraz wiem że nie chcę terapii farmakologicznej to czy jest w ogóle sens iść do #psychiatra ? Myślę #psychoterapia choć nigdy nie byłam ale domyślam się że jest podobnie jak u #psycholog.

Nie chcę ponieważ większość problemów tworze sobie sama podkopując się, zwykle epizody głębszego smutku są spowodowane tylko moją osobą i widzę już od czego się zaczynają.

#kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 7
  • Odpowiedz
  • 2
@StrangeGem skoro wiesz skąd się biorą te stany to chyba nie ma większego sensu iść do psychologa bo praca z nim to w dużej mierze szukanie przyczyn problemów i świadoma zmiana zachowań, jeśli wiesz jakie są przyczyny znaczy, że masz "jakąś" samoświadomość i potrafisz krytycznie analizować sytuacje, kolejnym krokiem powinna być praca nad zmianą tych zachowań aby ich nie powielać w kółko i nie tworzyć sytuacji, które wpędzają Cię w smutek i
  • Odpowiedz
@cXoo: Gdybym była w stanie sama sobie pomóc to bym nie pytała. Kwestia taka że nawet wiedząc co jest źle nie muszę znać rozwiązania. Może ono nie być dostępne w mojej głowie. Jak układasz sudoku nie wiesz czy w tej kratce będzie dana cyfra od razu bo potrzebujesz wskazówek no i waśnie nich bym szukała na terapii.

@Kitku_Karola: Myślałam nad tym że może by pomogło ale ostatnio nieudane leczenie po
  • Odpowiedz
  • 0
@StrangeGem zawsze wychodziłem z założenia, że ludzie sami najlepiej wiedzą co im potrzebna, wygląda jakbyś decyzję już podjęła tylko szukasz potwierdzenia.
  • Odpowiedz
@StrangeGem osobiście myślę, że jeśli rozważysz psychoterapię to lepiej brać leki od psychiatry, bo zanim trafisz na dobrego terapeutę to możesz wpaść w gorszy dołek niż jakbyś sama się leczyła przy pomocy jakieś literatury, podcastow itp.
  • Odpowiedz
@cXoo: Trafna diagnoza gdzie przelew? ( ͡° ͜ʖ ͡°) chciałam tez uspokoić mame tak naprawdę.

@Kitku_Karola: Właśnie jestem po rozmowie z psychiatra powiedział ze jeżeli nie będzie terapia pomagać to wtedy można dodać farmację. Większość moich problemów jednak wymaga godzin rozmowy bo nie miewam już wielu takich zjazdów z nikąd. Za tydzień mam psychologa podpytam go o terapeutów.
  • Odpowiedz
@StrangeGem: robię to hobbystycznie od kiedy nie muszę tego robić sobie samemu ( ͡° ͜ʖ ͡°) czasem mam wrażenie, że większość psychologów z tego powodu nimi została - tak słowem dygresji. Powodzenia :)
  • Odpowiedz