Wpis z mikrobloga

@t4ko: Generalnie w odpowiedzi na wniosek skupili się na tym, że były niekorzystne warunki atm. Natomiast pracownicy LP, którzy byli na miejscu zdarzeni stwierdzili, że drzewo rosło samotnie w pasie przy drodze, bez „większego” drzewostanu wokół, chciałbym w ten temat uderzyć.
. W styczniu jadąc samochodem (wiał dosyć silny wiatr), przewrócił się na moich oczach buk na drogę


@buttcrack: Z całą pewnością nie. ;>

A co do zasady, to właściel terenu w takich przypadach nie odpowiada za ryzyko, tylko za winę. Więc jeśli drzewo nie było chore, to... ;(
@buttcrack: Co Ci powiedziala policja? Nie ma czegos takiego jak niekorzyste warunki atmosferyczne. Po to jest OC ze wlasnie ma dzialac w takich przypadkach. Dzwon do jakiejs firmy co sie zajmuja odszkodowaniami. Oni nie jeden taki przypadek mieli.
Po to jest OC ze wlasnie ma dzialac w takich przypadkach


@Dorth: Niestety nie, OC jest na zasadzie winy, jeśli OP nie będzie w stanie udowodnić ich winy to będzie odmowa.

Policja powiedziała, że powinni uznać.


@buttcrack: Oni niech lepiej się zajmą swoją robotą, a nie oceną prawną zdarzenia :) Tak jak wyżej napisałem, jak udowodnisz winę LP, to dostaniesz odszkodowanie.
@sayanek: Ich drzewo? Zlamalo sie? Uszkodzilo pojazd? Co mnie to obchodzi z jakiego powodu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie powinno go byc na drodze. Zawsze mogli je wyciac skoro byla mozliwosc potencjalnego zlamania a jezeli nic na to nie wskazywalo to sorry ale na tym polega ubezpieczenie. Jak ja jadac autem nie wyhamuje bo sliska droga, ABS sie popsul to wina niczyja czy zawsze moja? ( ͡
Jak ja jadac autem nie wyhamuje bo sliska droga, ABS sie popsul to wina niczyja czy zawsze moja?


@Dorth: Twoja, bo nie dopasowałeś prędkości do warunków na drodze.

Ich drzewo? Zlamalo sie? Uszkodzilo pojazd? Co mnie to obchodzi z jakiego powodu.


Zdziwisz się :) Już słyszałem o przypadkach gdzie kierowca dostał zawału za kierownicą i z tego powodu uszkodził inne auto. Poszkodowany nie dostał wypłaty z OC sprawcy bo to że
Ich drzewo? Zlamalo sie? Uszkodzilo pojazd? Co mnie to obchodzi z jakiego powodu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie powinno go byc na drodze. Zawsze mogli je wyciac skoro byla mozliwosc potencjalnego zlamania a jezeli nic na to nie wskazywalo to sorry ale na tym polega ubezpieczenie. Jak ja jadac autem nie wyhamuje bo sliska droga, ABS sie popsul to wina niczyja czy zawsze moja? ( ͡° ͜
ono rosło samotnie wśród młodego drzewostanu, dla mnie jest to zaniedbanie


@buttcrack: jeśli nie wykazywało oznak chorego to nie jest to zaniedbanie, wynika to z zasad urządzenia lasu, tzw. drzewa biocenotyczne. Możesz z nimi wojować, możesz wziąć eksperta czy biegłego, który zbada drzewo, możesz iść do sądu tylko...czy jest to warte tej szkody?