Wpis z mikrobloga

  • 26
688 + 1 = 689

Tytuł: Szczelina
Autor: Jozef Karika
Gatunek: horror
Ocena: ★★★★★★★★★

Naprawdę ciężko jest znaleźć dobry książkowy horror, przynajmniej dla mnie. Te wszystkie czytadła bazujące na brutalizmie, hurt od Kinga (z wyjątkiem w postaci "Lśnienia") nigdy mnie nie potrafiły porwać. Ale Szczelina robi robotę. Tworzenie nastroju niepokoju top. Must-read dla fanów gatunku, a jeśli ktoś ceni klimaty Blair Witch to już w ogóle ( ͡ ͜ʖ ͡)

Trybecz, pasmo górskie na Słowacji. Od dziesięcioleci krążą o nim legendy z powodu tajemniczych zaginięć. Niektóre ofiary zostały znalezione martwe. Niektóre zniknęły bez śladu. A jeszcze inne powróciły – ranne i niezdolne do życia.

Igor zdobył tytuł magistra. Po pięciu latach wreszcie może zacząć karierę jako… robotnik budowlany. Na swojej pierwszej budowie odkrywa tajemniczy sejf. Znajduje w nim płyty gramofonowe sprzed kilkudziesięciu lat. Słyszy na nich głos człowieka, który przez ponad trzy miesiące błąkał się w górach Trybecza.

Legenda, mistyfikacja czy przerażająca rzeczywistość?


Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #horrorbookmeter
mentari - 688 + 1 = 689

Tytuł: Szczelina
Autor: Jozef Karika
Gatunek: horror
Ocena: ...

źródło: comment_1645085200dKcpiPI02tr5bAd3sVbuok.jpg

Pobierz
  • 21
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (7.0 / 10) (8 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-03-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: kryminał, sensacja i thriller
Liczba stron książki: 283
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-12-18 - Użytkownik George_Stark ocenił na: ★★★★ (4.0 / 10) - Wpis »
2\. 2021-08-24 - Użytkownik faramka
@Tylko_na_chwilke: u mnie podobnie. końcówka niezgorsza, ale pierwsza połowa, a nawet więcej, książki to droga przez mękę. czytałam 3 książki tego autora, po tym jak bardzo spodobał mi się "Strach", i dla mnie dwie kolejne to stracony czas ("Ciemność" to już w ogóle kompletna porażka). "Strach" jest wyważony, ciekawy i klimatyczny - warto sięgnąć, a resztę sobie darować, bo im dalej tym gorzej.
"Strach" jest wyważony, ciekawy i klimatyczny - warto sięgnąć, a resztę sobie darować, bo im dalej tym gorzej.


@Czarnadziura69: Nie zgadzam się, zresztą chyba nie tylko ja. Zdecydowanie Szczelina > Strach > Ciemność ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie podoba mi się ta pseudodokumentalna forma, która ma udawać, że wszystko działo się naprawdę.


@Tylko_na_chwilke: jak dla mnie to właśnie świetnie buduje klimat, podobnie jak w blair witch. Zresztą nie do końca rozumiem zarzut, że forma w książce z paranormalnymi elementami ma udawać realizm
@mentari: wiesz, ja zaczynając czytać nie miałem pojęcia, że tam są zjawiska paranormalne. Dopiero gdzieś w 70-80% książki zaczęło się to ujawniać, więc większość to był (para) dokument/reportarz z zaginięciami i szpitalem psychiatrycznym w tle. Mi to zupełnie nie podeszło tym bardziej, że zaczynałem to czytać jako "baaaardzo straszną książkę", bo tak to ktoś polecał na wykopie, a była ot taka se.
Nie rozumiem po co te złośliwości, tylko dlatego, że komuś nie leży książka, która Tobie się podobała :) Troszkę więcej dystansu

I trochę bez sensu, bo wychodzi na to, że ta książka powinna mieć dopisek "Tylko dla czytelników horrorów", tak? Nie ma prawa się podobać komuś kto horrorów nie czyta?


@Tylko_na_chwilke: tam nie ma żadnej, złośliwości serio. Tak jak w przypadku filmów, IMO bardzo ciężko o porządne horrory i okołohorrorowe klimaty.