Wpis z mikrobloga

@balrog84: Nie pamiętam już, ale chyba można zdecydować czy chcesz kartę debetową czy nie. Niestety ciężko mi odpowiedzieć miarodajnie na to pytanie. Zakładając Indeksowane Konto Oszczędnościowe byłem już klientem tego banku i miałem kartę debetową przypiętą do normalnego, nieoprocentowanego rachunku.
@balrog84: Z reguły konta oszczędnościowe nie posiadają możliwości, aby była przypięta karta debetowa do takiego rachunku. Jako bankowiec spotykam się pierwszy raz z takim produktem :). Witać, że w tym koncie jest opcja posiadania karty, ale pewnie przy wnioskowaniu możesz z niej zrezygnować. Karta do tego rachunku jest, bo w tabeli opłat widnieje informacja. Wydanie karty kosztuje 0 zł, zaś miesięczna opłata jest sowita, bo posiadanie karty kosztuje 30 zł do
@balrog84: Tak, masz rację co do opłat. Spojrzałem nie na ten numerek z *. Nie ma tu odstępstw, za kartę trzeba zapłacić, gdy jest w posiadaniu. Na pewno można zrezygnować przy wnioskowaniu o konto, ostatecznie jeśli doszłoby do tego, że przyślą kartę to zastrzeż i po kłopocie.
@balrog84: nie trzeba brać karty, przy podawaniu danych do umowy jest checkbox, gdzie zaznaczasz, czy chcesz kartę czy nie. Generalnie umowa jest prosta i czytelna, nie ma tam haczyków. Jedynie jeżeli ktoś chciałby wypłacać co miesiąc kasę to wtedy te 30zł może boleć
Jedynie jeżeli ktoś chciałby wypłacać co miesiąc kasę to wtedy te 30zł może boleć


@Eoghan: możesz przerzucić środki wewnętrznie na jakąś lokatę, a następnie zerwać lokatę. Przerzucenie środków wewnątrz banku nie nalicza opłaty 30 zł, zerwanie lokaty również.