Wpis z mikrobloga

Mircy mam problem ze skalowaniem ekranu na pc. Otóż mam kompa z 3070 podpiętego pod oled tv 4k120hz który służy mi za monitor. Jako że to kawał panelu, lubię sobie czasem w niektórych grach zmienić proporcje ekranu na ultrawide 21:9.

I właśnie tutaj pojawia się problem. Mianowicie, po dodaniu w panelu nvidii własnej rozdzielczości ultrawide, włączeniu skalowania przez ekran i obejścia skalowania nadanego przez aplikacje, w niektórych grach wciąż nie mogę odpalić 21:9 jako fullscreen, działa tylko borderless fullscreen. Dodam, że mowa o grach, które oferują wsparcie dla ultrawide. Czasem pojawia się też problem braku współpracy 21:9 razem z HDR i 120hz, podczas gdy w natywnym 4k120hz taki problem nie występuje.

Wie ktoś o co może tu chodzić? Może istnieje też jakaś prostsza metoda ustawiania 21:9 na ekranie 16:9? Nie jest to w sumie żadna poważna sprawa, ale skoro można coś sobie uprzyjemnić to dlaczego nie( ͡ ͜ʖ ͡)

#pc #pcmasterrace #gry #monitory #telewizory #kiciochpyta
galaktyczny_pingwin - Mircy mam problem ze skalowaniem ekranu na pc. Otóż mam kompa z...

źródło: comment_1645134103XbYTmfuHlZWY25cD0yu1eY.jpg

Pobierz
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@galaktyczny_pingwin: A próbowałeś zmienić z monitor na GPU przy skalowaniu? Przychodzi mi jeszcze na myśl wyłączenie optymalizacji pełnoekranowych w pliku exe aplikacji, która na danym skalowaniu nie działa jak powinna.
A próbowałeś zmienić z monitor na GPU przy skalowaniu?


@Ralphs: tak, próbowałem i niestety nie pomaga.

Przychodzi mi jeszcze na myśl wyłączenie optymalizacji pełnoekranowych w pliku exe aplikacji


Gdzie mogę to znależć? Jeśli to Image Scaling pod ustawieniami 3D danej aplikacji z poziomu panelu nvidii to niestety jest na szaro.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@galaktyczny_pingwin: znajdujesz plik exe(nie launcher)gry która na danym skalowaniu nie działa, klikasz prawym > właściwości > zgodność > zaznaczasz wyłącz optymalizacje pełnoekranowe. Jeśli nie zadziała możesz jeszcze kliknąć zmień ustawienia wysokiej rozdzielczości DPI, po czym zaznaczyć "zastąp skalowanie przy wysokiej rozdzielczości DPI" a z listy poniżej wybierz aplikacja.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Witson: prawdziwy fullscreen praktycznie w windows 10 nie istnieje przez szereg optymalizacji umożliwiających błyskawiczne alt-tabowanie między oknami.
@galaktyczny_pingwin: znajdujesz plik exe(nie launcher)gry która na danym skalowaniu nie działa, klikasz prawym>właściwości > zgodność > zaznaczasz wyłącz optymalizacje pełnoekranowe. Jeśli nie zadziała możesz jeszcze kliknąć zmień ustawienia wysokiej rozdzielczości DPI, po czym zaznaczyć "zastąp skalowanie przy wysokiej rozdzielczości DPI" a z listy poniżej wybierz aplikacja.


@Ralphs: Sprawdzilem i niestety nie pomoglo, ale dzieki i tak. Dobrze znac takie sztuczki( ͡° ͜ʖ ͡°)