Wpis z mikrobloga

@red7000: No ja pracuję w IT, ale skończyłem transport na polibudzie i chwile pracowalem w zawodzie. Ja pracowalem od 7 do 15 i mnie nie interesowało co się wysypie, ale większość moich kolegów i koleżanek pracowała za darmo bo się transport wysypie i janusz będzie zły xD.
A z drugiej strony był to oddział firmy ze Szwajcarii i tam na luzie jakoś potrafili wyjść o równej 15 i mieć wyje#bane.
@Klepajro: Rozumiem, że całodobowi serwisanci maszyn, spedytorzy i pozostali też są niewolnikami systemu, pomimo że dobrowolnie podpisali taką umowę o pracę i mają za to dodatkowo płacone. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ten cholerny wyścig szczurów!

@sneznykockodan: Wygodna praca była do czasów covidowych. ( ʖ̯) Ale jak wyżej. Mam swoje dodatki, a roboty wcale dużo po godzinach nie mam - co
czekasz az pan janusz


@Klepajro: Ciebie ktoś skrzywdził, że masz złego "Pana Janusza" przed oczami w każdej wypowiedzi? Czy ten "Pan Janusz" jest teraz z nami w pokoju?

Jak ktoś nie ma dodatków za wyniki czy pracę po godzinach, to trudno, ale po pierwsze - rozliczenia z firmą takiego pracownika nie muszą być wszystkim znane, po drugie - może ten ktoś nie ma rodziny i znajomych, ani hobby, więc poświęca się
@Klepajro: Ja mam wystarczające warunki, żeby sobie w domu popatrzeć, co się dzieje na świecie, ale jak zawsze - dziękuję za troskę.

Młode pokolenie to takie same małpowate Janusze, jak ich starzy. Najmądrzejsi w każdym temacie, zaglądają innym w portfel, rozliczają czas pracy lepiej od szefa, mają w dupie przepisy i byle tylko somsiad miał gorzej, a to czego nie widzą, to nie istnieje. Co za kraj.
@NieRozumiemIronii: Pracuje jako project manager, ona też. Nie mamy płatnych nadgodzin bo jesteśmy kierownikami innych zespołów.
Normalnie jest dostępna do 16 (potem mnie nie ma) i robi swoje zadania.
Jak mam z nią spotkania to niestety kur"wica mnie bierze bo przerywają jej dzieciaki (2-3 letnie) które chcą uwagi od matki, a ona im tylko bajki puszcza. Także praca żeby #!$%@?ć.
@sneznykockodan wiele przyczyn zostało wyżej podanych, ja od siebie dodam że uciekam w pracę po x godzin dziennie lub naukę gdy jestem samotny lub uświadamiam sobie ze jestem nikim, pewnie są osoby które mają podobnie
@Klepajro: Przestępczość, zachowanie i śmiertelność na drogach, zadłużenie, brak oszczędności, mediana wynagrodzeń, wykształcenie - inżyniering, specjaliści, medycyna, technologie i badania... Faktycznie, jest dużo lepiej.

Polska B to dalej zaścianek, a co ci po postępującej globalnie laicyzacji, jak masz wzrost liczby antyszczepów?
@sneznykockodan: Bo to był pewnie jeden z tych kułaków na b2b, który tysiąc złotych mniej na fakturze by miał. Gardzę takimi, bo tacy nawet jak im matka umrze, to będą siedzieć 3h przed pogrzebem, byle tylko 'jak najmniej stracić'. Ci sami ludzie potem porównują zarobki PL VS DE i im wychodzi netto 4k euro w Polsce, a w DE tylko 4500. Z tym, że w DE ma urlop, L4, zero stresu.
no to wcale nie wynika z tego ze obecnie mamy ponad 10x więcej aktywnych pojazdów na drogach w porownaniu np do lat 80.


@Klepajro A teraz weź te dane nie ilościowo, tylko per capita w UE i już klops. Jeżeli chodzi o powszechną kulturę, to jesteśmy na równi z Ukrainą, a z krajami UE.