Wpis z mikrobloga

Mirki,
Może komuś to pomoże więc opisze moje perypetie z domową siłownią.
Pisałem wcześniej post, pokazując half - rack od dav-ski, udało się skompletować już na ten moment całość domowej siłowni. ( kto by pomyślał, że kłótnia z menadżarem na sieciówce zaoowucje w ten sposób XD)
Służy mi ona do treningu który można nazwać ~~ powerbuilding, wszystkie podstawowe ćwiczenia można zrobić, za wyciąg robią gumy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak widać sztanga jest na krążki 28mm - długo myślałem, czy kupować olimpijke, jednak już na start przed kupnem czegokolwiek miałem 150 KG żeliwnych talerzy na FI 28, więc zdecydowanie obniżyło to koszty inwestycji (żeliwo obecnie po 8-9 zł kg)
Cel był taki, aby kupić na lata i aby pół pokoju - #!$%@? max. zajęła ta siłownia, co się udało + zaoszczędzić czas na wyjazdy na siłownię, bo w międzyczasie priorytetem stały się sporty walki + jeszcze trzeba pieniądze zarabiać.
Zależało mi, żeby było maksymalnie uniwersalnie, oglądałem sporo domowych siłowni na necie, wiele tragicznie niepraktycznych, ale kilka bardzo przemyślanych też się znalazło i z nich podpatrzyłem.

Co od kogo:
Half-Rack do ściany z poręczami do dipów i belkami asekuracyjnymi - Dav-Ski - 749 zł
Ławka prosta - Dav-Ski - 249 zł
Gryf prosty gładki 210 cm/28mm - 239 zł allego
Gryf łamany gładki 120 cm/28mm - 136 zł allegro
Dwa gryfy krótkie śrubowe 40 cm - miałem wcześniej, ok. 50 zł allegro.
Wycieraczki gumowe 100x50 - 30 zł sztuka allegro
Dip Belt PLUS pas z łańcuchem - 69 zł allegro
Mata do ćwiczeń 40 zł allegro
Zaciski LOCK JAW szczękowe x4 - 80 zł allegro
Talerze żeliwne 2 x 15KG, 8 x 10 KG, 8 x 5 KG, 4 x 2.5 KG, 2 x 2 KG, 8 x 1.25 KG łącznie 174 KG - ja dokupowałem tylko 20 kg małych krążków, na allegro za 189 zł. Po obecnych cenach 174 kg żeliwa - ok 1300-1400 zł.
Gumy - 4 kolory ok. 90 zł na allegro
Kółeczko na brzuch - 20 zł allegro
Uchwyty do pompek - z 8 lat temu za 3 dyszki na allegro
Podest do ciągów ( tłumi hałas i robi odpowiednią wysokość sztangi od ziemi, bo żeliwne talerze są mniejsze) - podbitka pod panele co została z remontu i styropian w stretchu - na razie to działa )
Dywan - miał iść na śmietnik, wyprałem i służy
Dwa lustra - znalezione na strychu

W sumie z każdego zakupu jestem zadowolony, sztangi są bardzo fajne, dobrze leżą ( jednak zaciski te srebrne które dali w zestawie są tragiczne i nie da się ich używać, serdecznie polecam kupić typu LOCK JAW) ławka również na plus - sprawia wrażenie solidnej, obicie bardzo fajne. Sama konstrukcja half-racka również solidna, dobrze zakotwiony w podłodze i ścianie - nic się nie buja.
Na pewno jest to bardzo satysfakcjonująca sprawa zbudować sobie takie miejsce, jednak zabiera też trochę przestrzeni, akurat u mnie został jeden pokój na koniec remontu i miałem gdzie ulokować. Minusem jest to, że jest na piętrze.
Myślę, że to co mam wystarczy do dźwigania do ok, 180- 200 kg w siadzie ze stojaków (ja sam jestem lekki raczej i tyle nie będę robić) i z 200 w ciągu, więcej na te sztangę bym nie zakładał bo mogłaby dokonać żywota.
Do amatorskiego w pełni użytku - jeżeli ktoś nie waży 100kg+ na pewno wystarczy na długo taki zestaw.
W przyszłości planuje dokupić dwa talerze 20 kg, wyciąg, worek bokserski, fajne audio i półkę na puste opakowania supli XD

#mikrokoksy
#mirkokoksy
water-watera - Mirki,
Może komuś to pomoże więc opisze moje perypetie z domową siłow...

źródło: comment_1645174256SPTkoIUsUbdY20loiebWCo.jpg

Pobierz
  • 10
@water-watera: No i spoko, sam mam domową siłownię gdzie sprzęt zbierałem w sumie od lat gimbazy, a mam obecnie 30 lat xD Właśnie myślę aby kupić pełnego racka od Dav-ski, jak się ten Twój sprawuje? Dałoby się na nim podciągać? Też mam talerze i sztangi 28 mm (i 25mm, kupiłem ze bezcen, to do OHP/bicepsów można użyć), olimpijskie trochę duży koszt aby za talerz 25 kg płacić 900 zł, poza tym
@Kashankovsky podciagam się z ciężarem i jest ok, jest to zakotwione na bardzo solidne grube kotwy w ścianę i podłogę więc nic się nie buja. drążek jest pomalowany tak, że klei rękę jakby była z magnezja więc spoko. Generalnie wysokość jest dla mnie ok, muszę troszeczkę podskoczyć więc mam pełny zwis - ale ja przegryw 170 cm xD. Kolega trochę ponad 180 łapie się delikatnie wchodząc na palce xD rack bardzo spoko
@oiomek zwazylem ja - 12.9 kg. Wybrałem prosta bo i tak w ogóle prawie nie używam skosów, może kiedyś dokupie regulowaną. Ta od davski iego wydawała mi się ze zdjęć solidna a nie jakaś poskręcana z cienkich rurek i rzeczywiście jest taka solidna zbita nic nie skrzypi masz wrażenie że chłop 150 kg się na niej położy i też może robić.
@Kashankovsky: ja mam od davskiego taki wolonostojacy drazek stacjonarny bez wiercenia i od 3 lat chyba jest ok w pandemie ratowal sytuacje podciągam sie z 30 kg moja waga 90, dipy 50 kg i tez luz, wiadomo ze to nie jest stabilnosc jak na silowni ale jak z 550 zl wtedy to dla mnie ok