Wpis z mikrobloga

Po obejrzeniu wczoraj Korwina w #hejtpark doszedłem do pewnych refleksji.
Dziś jestem dojrzałym facetem, (za rok zabiera mnie już śmieciarka 29 lvl here) o wyrobionych poglądach politycznych. Skończone studia, dziecko, własny biznes, tysiące zdarzeń, konwersacji, doświadczeń sprawiły, że mam dziś poglądy lewicowe. Jednak nie zawsze tak było. Wstyd to dzisiaj przyznać, ale jeszcze 7 lat temu - w 2015 roku głosowałem na Nową Prawicę, a w wyborach prezydenckich na Korwina. W okolicach 2012-2015 regularnie oglądałem Maxa Kolonkę na YouTube, na Facebooku followowałem peja "Max Korwin Cejrowski", wielu moich znajomych też tak robiło, wręcz czułem, że przynależę do społeczności tych młodych, którzy zmienią w końcu ten zabetonowany system. Byłem wtedy chłopakiem tuż po maturze, rozpoczynającym studia i pracującym na magazynie. Dziś ciężko mi zrozumieć dlaczego byłem aż taki głupi i krótkowzroczny xD Po wyborach w 2015 moje poglądy stopniowo zaczęły ewoluować, by ukształtować się na obecny lewicowy poziom gdzieś w 2018-2019.

Jestem ciekaw jak wiele jest tutaj takich osób, których poglądy tak radykalnie się zmieniły. Ilu z was wyrosło z tych przysłowiowych "korwinizmów" na chłopski lub po prostu niedoświadczony rozum?

#ankieta #polityka #poglady #neuropa #korwin
Mjj48003 - Po obejrzeniu wczoraj Korwina w #hejtpark doszedłem do pewnych refleksji. ...

źródło: comment_1645184455thoTmVZLTMWYVbNb9UOLMC.jpg

Pobierz

Jak było u was

  • Wyrosłem z korwinizmów - miałem podobnie 52.7% (106)
  • Dalej głosuję na Korwina i Konfę 23.9% (48)
  • Nigdy nie byłem za Korwinem 23.4% (47)

Oddanych głosów: 201

  • 34
@Mjj48003: Polskie zafascynowanie Stanami Zjednoczonymi, które Korwin tak często podkreślał jako największy wzór jeśli chodzi o kraj. Sam będąc nastolatkiem wielokrotnie marzyłem o tym, że jak będę dorosły to wyjadę do USA bo tam jest rzekomo tak dobrze. Dobrzy zaradni ludzie zarabiający masę pieniędzy, źli leniwi nie dostają pieniędzy a jak będą bardzo źli to dostaną karę śmierci a nie dożywotnie wakacje jak w Europie na koszt podatnika, a ja jako
@Mjj48003: Co prawda nigdy nie byłem psychofanem Korwina, ale pamiętam, ze przez tydzień czy dwa bylem również zafascynowany Korwinem, bo zobaczyłem jeden czy 2 filmiki propagandowe ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szybko jednak mi przeszło, gdy zobaczyłem, jakie głupoty gada w wywiadach i że nie ma to logicznego sensu.

Znam jednak ludzi, którzy mimo wieku nadal go popierają. Niby ludzie wykształceni, ale jakoś tak bez kapitału kulturowego -
@Tommy__: Miałem podobnie, jak byłem nastolatkiem to marzyłem żeby polecieć do NY albo LA. Jarałem się Stanami. W 2019 spełniłem marzenie i poleciałem na tydzień do LA. Zobaczyłem to w końcu od środka - wszędzie syf, ćpuny itp. Po 22:00 to strach z hotelu wyjść, bo na Hollywood Boulevard zaczynają znikać turyści i zostają tylko ćpuny albo lokalne cwaniaki - kieszonkowcy. Komunikacja miejska to jakaś porażka. Podejście w stylu- nie masz
@Mjj48003:

Dziś ciężko mi zrozumieć dlaczego byłem aż taki głupi i krótkowzroczny xD


Tak szczerze mówiąc to bym nie użył tutaj czasu przeszłego.
Nigdy nie ceniłeś Korwina za ideały, a ten epizod z KNP był wynikową kilku czynników:
-moda wśród znajomych, bo byś sobie nie poradził z alienacją (nawet ten wpis rozszerzasz o ankietę, żeby się upewnić, że są ludzie myślący jak ty);
-niechęć do nielegalnych imigrantów (o podstawach ksenofobicznych, a
shoananas - @Mjj48003: 
 Dziś ciężko mi zrozumieć dlaczego byłem aż taki głupi i krót...

źródło: comment_1645188561AOYiY4cq94uTS7q8q5b62L.jpg

Pobierz
@shoananas: Jak wejdziesz w mój profil to zobaczysz, że ja regularnie robię na wykopie ankiety na różne tematy (i używam teraz wykop głównie do tego), bo po prostu jestem statystycznym freakem o umyśle analitycznym :) No i jak na umysł analityczny przystało swoje poglądy stworzyłem w oparciu o własne przemyślenia i analizy, nigdy nie kierowałem się potrzebą przynależności, czy potrzebą bezpieczeństwa. (imigranci) W 2015 były zamachy w Paryżu i zaczęła się
@Mjj48003:

W 2015 były zamachy w Paryżu i zaczęła się prawicowa nagonka na imigrantów


Nagonka na nielegalnych imigrantów zaczęła się jeszcze przed zamachami w Paryżu, a Korwin wypowiadał się w tematach kryzysu imigranckiego wiele miesięcy wcześniej, no ale był to cały czas 2015, więc ok.

zamiast gadaniu o gospodarce - stąd zaczęło się powolne odchodzenie w stronę lewej strony.


Czyli nie pasowało ci mówienie źle o nielegalnej imigracji, bo chciałeś słuchać
@shoananas: Oho, kolejne nietrafne analizy obcych ludzi wykopowego samotnika. Pisząc to na pewno aż cię ciary przechodziły, ten drobny moment, gdy na chwilę możesz poczuć się lepszy. Nie martw się Seby dalej się z ciebie śmieją za oknem. A co do twoich wysrywów, to myślę że ten jeden podsumowuje cię w 100%

Silna władza nie oznacza przecież niczego złego, a wręcz przeciwnie - tylko silna władza jest w stanie utrzymać wolność
@Mjj48003: fajne argumenty analityczny friku.

Co cię tak rozśmieszył ten Iran friku? Jest doskonałym przykładem, że słaba władza (której widocznie jesteś zwolennikiem) może pogrążyć kraj w antywolnościowej dystopii. Dorosły, analityczny umysł nie ogarnął?
@Mjj48003
Z deszczu pod rynnę xD, nie ma się czym chwalić za bardzo. Mam tyle samo lat co ty i wstyd by mi było się przyznać że głosuje na lewicę. Już nawet lewicowcy na nich nie chcą głosować, został chyba już tylko taki beton jak ty.
IRAN XDD

Nawet nie zasługujesz na jakikolwiek rodzaj konwersacji, żegnam.


@Mjj48003: To nie jest taka prosta sprawa. Te zdjęcia wyzwolonych kobiet sprzed rewolucji islamskiej w Iranie to teherańskie elity, a reszta ludności wtedy klepała biedę, a opozycja była mordowana lub siedziała w więzieniach. Pod wieloma względami współczesny Iran jest krajem lepszym niż poprzednia dyktatura, to nie była rewolucja religijna tylko społeczna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mjj48003: po skończeniu ekonomii jeszcze bardziej wsiąkłem i to nie prawda że z korwinizmów się wyrasta. Wyrastają tylko ci co osiadają na laurach, poddają się socjalizmowi i przestają się uczyć.
@Mjj48003: Najwyraźniej nigdy nie byłeś prawicowcem. Miałeś bardziej centryczne poglądy z odchyłami w lewą czy prawą stronę. Nie da się od tak zaprzeczyć swoim dawnym poglądom i stanąć po przeciwnej stronie barykady.
@Mjj48003: Z perspektywy muzułmanów Iran nie jest złym państwem. Co dla Europejczyków jest szokujące dla muzułmanów mieści się w granicach tolerancji. Państwa, w których obalono dyktatury mają spory sentymentalizm wobec rządów silnego wodza. Afganistan kilka miesięcy temu pokazał swoje podejście wobec zachodnich wartości. Muzułmanie chcą rządzić po swojemu bez inkorporacji nieznanych im zasad życia społecznego.
Dzisiaj jestem liberałem gospodarczym i światopoglądowym.(...)

Generalnie to nie jesteś sam z tym lewicowym zapatrywaniem na świat - u nas to jest jakaś nisza i dziwactwo


@maly_ludek_lego: Przecież jesteś prawakiem.

Nieironicznie nie znam rozgarniętej osoby, która była kiedyś prawakiem, a stała się lewakiem.


@shoananas: Z tego wynika że co najmniej 90% osób popierających Korwina jest nierozgarnięta, bo co najmniej taki procent ludzi z tego wyrasta.

Wytłumacz mi zatem, dlaczego refleksje
@M_xxx:

Była o tym mowa. Dla Korwina Chiny to niemalże "drapieżny kapitalizm" a państwa skandynawskie to socjalizm.

Co jest sprzeczne z jego własnego kryteriami socjalizmu i kapitalizmu (gospodarka Chińska jest znacznie bardziej kontrolowana przez ich rząd).

Brednie. Korwin wyraźnie mówił, że Chiny były prawidłowo kapitalistyczne kiedyś, ale się to zmieniło.
Jak obliczyłeś, że gospodarka chińska jest bardziej kontrolowana?

Z tego wynika że co najmniej 90% osób popierających Korwina jest nierozgarnięta, bo
shoananas - @M_xxx: 
 Była o tym mowa. Dla Korwina Chiny to niemalże "drapieżny kapit...

źródło: comment_16453534829ex5Yc6pYvtxEmsvwenmoH.jpg

Pobierz
Brednie. Korwin wyraźnie mówił, że Chiny były prawidłowo kapitalistyczne kiedyś,


@shoananas: Co za różnica. Nawet te "kiedyś" (zdaje się że wg niego parę lat temu) to i tak znacznie bardziej kontrolowana gospodarka niż Skandynawska.

Jak obliczyłeś, że gospodarka chińska jest bardziej kontrolowana?


@shoananas: Zadałbyś pytanie Januszowi jak obliczył że jest mniej kontrolowana niż Skandynawska? Jako kuc jesteś ekstremalnie podejrzliwy wobec wszystkiego, jednocześnie przyjmujesz za prawdę każdą brednię jako wydali z