Wpis z mikrobloga

@rbk17: Liczę na to, że KNP wystawi coś w moim regionie, że przyrost popularności się utrzyma, jakby miał w sondażach z 8% już by była ogromna szansa na dostanie się, bo raczej cieżko jest mi uwierzyć, że zdobędzie więcej, aby zdobyć więcej musi się wypromować w mediach bardziej dzięki obecności w sejmie, i wypromować partię poprzez innych jej członków, bo niestety Korwin sam w sobie jest spalony u Januszostwa, które nie
@bastek66: Ja kiedyś przy znajomym (niegłupi człowiek) wspomniałem o Korwinie. W jego wypowiedzi o JKM znalazło się coś w stylu "jak można mówić, że Hitler był dobry"... Myślę, że sporo ludzi nigdy nie słyszało wypowiedzi Korwina, a mimo to ma na jego temat wyrobioną opinię.
@fredo:

Tytułem wstępu: Mam 24 lata, od prawie 6 lat prowadzę działalność gospodarczą w Polsce, przedtem pracowałem mniej lub bardziej legalnie fizycznie i jako freelancer od 14/15 roku życia. Mam wszechstronne zainteresowania - od matematyki, fizyki, informatyki i ekonomii do sztuki, historii, psychologii oraz językoznawstwa. W czasie prowadzenia działalności związanej z szeroko pojętym IT, studiowałem na czterech różnych kierunkach humanistycznych, w takim zakresie w jakim uznałem to za przydatne dla mnie
@Vealheim:

studiowałem na czterech różnych kierunkach humanistycznych, w takim zakresie w jakim uznałem to za przydatne dla mnie i mojego rozwoju...


Dziennie? To zaprzeczasz sam sobie. Studiowałeś za free ileś tam kierunków, żadnego nie skończyłeś. Zająłeś miejsce osobie, która na przykład by taki kierunek skończyła.

Nie razi Cię to, że zniesienie na przykład przymusu edukacji doprowadzi do ogromnego pogłębienia rozwarstwienia społecznego? Co myślisz na przykład o tym, że państwa najmniej rozwarstwione
@Vealheim:

strasznie subiektywne podejście.. ale każde pokolenie ma jakiś tam swoich idoli, dorośniesz, to pewnie ci przejdzie

Przy tym wszystkim utrzymywałem rówieśników-nierobów na państwowych uczelniach, którym nie zależy ani na nauce, ani na rozwoju osobistym, a studia traktują jako przedłużenie dzieciństwa


Nie można wychodzić z założenia że każdy człowiek rodzi się nierobem i jest nim do końca życia. ja znam takich co w liceum jechali na dopach i dst. a na
@Vealheim:

Nie zrozum mnie źle - nie jestem przeciwnikiem wolnego rynku. Jak dla mnie nie to jest największym problemem. Tylko, że ja na wolnym rynku na pewno bym robił wszystko żeby nie pracować dla prywatnego właściciela i sam takim właścicielem bym nie chciał być. Kapitalizm nie jest dla mnie wolnościowy bo opiera się na zasadzie: silniejsi i sprytniejsi podporządkowują sobie słabszych i żyją z ich pracy. To tworzy hierarchię i zależności
Dziennie? To zaprzeczasz sam sobie. Studiowałeś za free ileś tam kierunków, żadnego nie skończyłeś. Zająłeś miejsce osobie, która na przykład by taki kierunek skończyła.


@fredo: Część dziennie, część zaocznie i to nie jest tak, że żadnego nie skończyłem. Przykładowo po pierwszym roku na jednym kierunku, przeskoczyłem na drugi rok innego, na innej uczelni, z obowiązkiem uzupełnienia różnic programowych (zaliczając licencjat po 2 latach od zmiany). Na jednym kierunku jeszcze studiuję. Nikomu
@fredo: Podobnie sądzę, przymus edukacji nie powinien zostać zniesiony, nie cofajmy się do średniowiecza co można liberalizować to można, jednak niektórych rzeczy moim zdaniem nie wolno, państwo powinno to zapewniać, ilu straciliśmy Einsteinów przez to, że edukacja była dostępna tylko dla ludzi mających odpowiednią kasę. Państwo powinno zapewniać infrastrukturę, bezpieczeństwo, edukację, równość wobec prawa, służbę zdrowia, powinno zapewniać system sprawiedliwości oraz organy ścigania, powinno przeciwdziałać monopolom, łapówkom itp. Chyba nic nie