Wpis z mikrobloga

Mirki z #prawo potrzebuję pomocy na #stubaza bo realizuję dodatkowy przedmiot bo brakuje #ects xD
"Karalność przestępstwa z art. 212 K.k. ustaje z upływem roku od czasu, gdy pokrzywdzony dowiedział się o osobie sprawcy przestępstwa, nie później jednak niż z upływem 3 lat od czasu jego popełnienia. Ale uwaga: jeżeli w okresie tym wszczęto postępowanie karne, karalność ustanie dopiero z upływem 5 lat od zakończenia tego okresu."

Znaczy to, że jeśli przestępstwo zostało dokonane w 2005 roku, a pokrzywdzony dowiedział się o tym w 2009 roku to już nie może dociekać swoich praw w sądzie? Czy ma jeszcze rok od momentu w którym się dowiedział kto popełnił dane przestępstwo? Prowadząca bardzo wymagająca i chciałbym dostać wysoką ocenę bo liczę na stypendium xD
#studia #prawo #prawokarne #studbaza #pytaniedoeksperta
  • 4
@mazaken: Bez sensu dla mnie. Jakby się dowiedział w dniu popełnienia przestępstwa to ma 3 lata czy rok? Bo tam jest napisane: "Karalność przestępstwa z art. 212 K.k. ustaje z upływem roku od czasu, gdy pokrzywdzony dowiedział się o osobie sprawcy przestępstwa, nie później jednak niż z upływem 3 lat od czasu jego popełnienia." Czyli w okresie 2005-2008 jeśli się dowiem, że ktoś popełnił dane przestępstwo i ja jestem pokrzywdzony to