Wpis z mikrobloga

@SzubiDubiDu to bardziej małe miasteczko do 10k mieszkańców. Chociaż w moich stronach to o pociąg ciężko, bo moje strony komunikacyjnie pod tym względem jest trochę odcięte od reszty Polski. Pisze to Podkarpacianka z pochodzenia.
@SzubiDubiDu: za taki wygląd Polski powiatowej odpowiada bożek liberalizm (promowany przez Balcerowicza i Korwina) oraz deweloperska mafia. Koncentrują wszystko w dużych miastach i się dziwią że wszyscy się tam wprowadzają, a w mieście coraz drożej i drożej, zaś mniejsze miasta wymierają.

Do tego zjawisko urban sprawl czyli deweloperzy stawiający coraz więcej osiedli domków jednorodzinnych poza granicami miasta, de facto te granice rozszerzając i to znacznie. Mieszkam na takim terenie typowo "zamiejskim"
@Positano1: xD Wystarczy sprawdzić korki np. w Łukowie z którego pochodzi dolna fotka. O miejscach parkingowych nawet nie będę wspominał, bo całe miasto #!$%@? strefą płatnego parkowania. Prawda jest taka, że miasta powiatowe łączą wszystkie wady pipidówy i metropolii.
@jakub-dolega: nie mam pojęcia co to jest łuków ani nie wiem co to za miasto, mówię ze swojej perspektywy mam po 15 km do dwóch miast powiatowych i tam jeżeli jest jakaś strefa parkowania to są to może z 3/4 ulice na rynku, a ceny są śmiesznie niskie i tak możesz zaparkować 200m dalej i dojść pieszo. Korków nie ma żadnych nigdy. Ceny mieszkań, domów niższe niż w miastach wojewódzkich.