Wpis z mikrobloga

Witam motoryzacyjnych świrów. Potrzebuje pomocy od kogoś kto siedzi w temacie.

Szukam auta do max ~55tys. Może ktoś z was podpowie za czym się rozglądać, albo czego omijać.

Co mam:
Aktualnie posiadam audi a4 b6 z 2003r w benzynowej jednostce 1.6. Uwielbiam audi i wszystkie niemieckie samochody ale mojemu brak mocy i ciężko się zbiera. Jest ekonomiczny ale trochę nudny. Robię nim trasę Polska - Hiszpania 2 razy w roku.

Czego szukam:
Szukam czegos w budżecie i względnie młodego, na liczniku Max 150tys km, czegos mocniejszego od mojego audi ale bez przesady ponieważ chciałbym aby mniej więcej nie palił jak smok.

Dodatkowo:
Bardzo podobają mi się crossovery/suvy, ale nie wiem czy coś takiego wschodzi w ramy moich wymagań powyżej. Niestety małe auta odpadają ze względu na mały bagażnik.

Co wpadło mi w oko:
- audi a4 b8
- audi a3 8P sedan
- kia sportage III (bo na IV mam chyba zbyt niski budżet)
- kia ceed II (ale to ma chyba za mały bagażnik)
- Mazda CX-5 (nie wiem czy sensowne w tym budżecie)
- Ford kuga (???)

#motoryzacja #samochody
  • 14
na liczniku Max 150tys km, czegos mocniejszego od mojego audi ale bez przesady ponieważ chciałbym aby mniej więcej nie palił jak smok.


@kendyl: Przebieg to januszowy fetysz, z tego powodu bardzo łatwo o gruz z niskim przebiegiem. Kolejna miejska legenda to "ło panie, 4 litry to pali jak smok" - V8 będzie Ci palić mniej niż twoja kosiarka do trawy przy takiej samej jeździe... Oczywiście jak położysz cegłę i dwie butelki
Właśnie dlatego postuje pytanie tutaj. Jak dla mnie jako zielonego w temacie aut(moje audi to moje pierwsze auto) przebieg to jeden z ważniejszych rzeczy przy wyborze auta. Oczywiście przy zakupie wezmę kogoś kto się zna, ale narazie chciałbym wiedzieć na co mogę sobie pozwolić w moim budżecie.