Wpis z mikrobloga

@rzep: Śmieszy mnie to jak Bosak ostatnio pluł się, że rząd litewski ogranicza prawa polskiej mniejszość. Ale jak Janusz Kowalski z SP wniósł projekt o zlikwidowanie dofinansowanie nauki języka niemieckiego dla mniejszości niemieckie w Polsce, to zgadnijcie jakie ugrupowanie klaskało najmocniej za tym pomysłem( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
jak ktoś z iq powyżej 100 może nie przewidzieć #!$%@?ści takiego argumentu z tweeta. Nie wiem, choć się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@iAmTS: Wystarczy wiedzieć jakie IQ mają twoi wyborcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rzep: dobry moment żeby popierać zmiany granic w Europie Środkowo-Wschodniej ze względu na kryterium językowo-kulturowo-historyczne, nie ma co panie Winnicki.
  • Odpowiedz
@Normie_Lurker:

zlikwidowanie dofinansowanie nauki języka niemieckiego dla mniejszości niemieckie w Polsce

Ale tutaj chodziło o symetrię. Niemcy nie dofinansowują nauki języka polskiego mniejszości polskiej w Niemczech.
  • Odpowiedz
Ale tutaj chodziło o symetrię. Niemcy nie dofinansowują nauki języka Polskiego mniejszości polskiej w Niemczech.


@m4cias: co jest jawnym kłamstwem

Do dyskusji włączyła się Ambasada RFN w Warszawie. Twierdzenie, że Niemcy nie wspierają nauczania języka polskiego w RFN są niezgodne z prawdą – czytamy na Facebooku ambasady. Z informacji przekazanych przez niemiecką placówkę dyplomatyczną wynika, że liczba osób uczących się języka polskiego w niemieckich szkołach wzrosła od 1991 roku trzynastokrotnie, a
  • Odpowiedz
@Normie_Lurker:

Ale tutaj chodziło o symetrię. Niemcy nie dofinansowują nauki języka Polskiego mniejszości polskiej w Niemczech.

@m4cias: co jest jawnym kłamstwem


Taki był argument. To, że nie był prawdziwy i zweryfikowany to już kolejna sprawa.
  • Odpowiedz
Ale tutaj chodziło o symetrię. Niemcy nie dofinansowują nauki języka polskiego mniejszości polskiej w Niemczech.


@m4cias: W symetrii chodziło o to, że Polacy nie mają statusu mniejszości w RFN. Co niemiecka strona kontrargumentuje tym, że żadni emigranci nie mają statusu mniejszości, a Polacy mają takie same prawa w Niemczech co Niemcy w Polsce, na podstawie innych porozumień, co wyjaśniono w komentarzu powyżej.

Warto również odnotować, że ograniczono naukę języka tylko mniejszości
  • Odpowiedz
W 2014 na Krymie mieszkało 67.9% Rosjan, 15.7% Ukraińców, 10.6% Tatarów Krymskich i ok. 1.0% Białorusinów. Zajęcie historycznie ważnych dla rosyjskiej tożsamości i kultury terenów przez Federację Rosyjską było aktem ze wszech miar oczywistym, sprawiedliwym i słusznym.
  • Odpowiedz
odpowiedz


@rzep: a bądź tak miły i przypomnij mi prosze kto był agresorem w II WŚ i kto jest za nią odpowiedzialny? Równanie zabranie Gdanska czy Szczecina Niemcom do odebrania np Lwowa RP jest aberracja historyczną. #!$%@?ć rewizjonizm czy nawet bączenie o nim ale serio jak już chcesz rzucac jakimiś historycznymi wstawkami to poczytaj wiecej XD
  • Odpowiedz