Wpis z mikrobloga

#zegarki

Cześć, szukam sobie jakiegoś fajnego daily w stylu „lotniczym”

No i w oko wpadł mi ten o to Longines Spirit 40mm titanium.

https://www.longines.com/pl/zegarek-longines-spirit-l3-810-1-53-6

Dostałem na niego ofertę z jednego sklepu:

(Cena wyjściowa DE 2800) 2500€ w tym:

- zegarek
- oryginalny pasek (od wersji z paskiem)
- rok dodatkowej gwarancji
- darmowy jeden serwis

Trochę poczytałem, mechanizm to zmodyfikowana ETA wydaje się OK. Szczególnie interesuje mnie wersja tytanowa gdyż jest około 40% lżejsza od wersji stalowej (97g vs 150g )

Poprosiłbym o jakaś sensowna opinie

Jest to warte swojej ceny? Optycznie kupuje mnie w 100%
m.....y - #zegarki

Cześć, szukam sobie jakiegoś fajnego daily w stylu „lotniczym”
...

źródło: comment_1645455229NqpGq8OQQLilY8CElzCpfS.jpg

Pobierz
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mattspy: fajny sikor. Jak dla mnie jest moc. Za Mirkiem wyżej - przymierz przed zakupem. Co do ceny - zwykłe nie patrze na piloty więc nie wiem jak z konkurencją, ale w kategorii do 3k jest już w czym wybierać.
@mattspy Przymierzałem stalowa wersję. Wykonany nieźle, ale nie jest to wg mnie półka powyżej 10k. Stalowy kosztuje w Jubitomie 9500PLN i możesz dostać 20%. I wtedy jest sens. Za 2500€ nie.
Co prawda nie pilot, ale za ok 3000€ możesz mieć Tudora BB58, który jest o półkę wyżej.
@Ciosam_sosne_buk_i_dab: dzięki za info i zdjęcie.

Pytanko. Widziałem na twoim profilu ze to 40mm . Jaka masz szerokość nadgarstka i obwód?

Faktycznie musze przymierzyć na miejscu. Bo jestem jednak przyzwyczajony do zegarków ca. 150g i zobaczyć jak ten tytanowy leży.

Głównie spodobał mi się ze względu na trochę inny odcień obudowy, kolor tarczy i żółte cyfry
@mattspy tak ja mam wersję 40 mm. 17,1 obwód a szerokość 5,7 cm. Zdecydowanie warto przymierzyć bo jednak lug to lug jest tu dość spory. Co do wagi, 150 g jest dla mnie w punkt, nie wiem czy mniejsza waga to jest coś za co warto dopłacić ale to już Twój wybór. Osobiście jak bym teraz miał wybierać chyba wybrał bym wersję z zieloną tarczą. Piszę chyba bo nie widziałem jej na
@chiefeng: No BB58 można mieć za te 3200-3500€ na bransolecie. Ale 3 podobny zegarek to bez sensu dlatego chce coś w stylu „pilot” i chce coś w dobrej relacji cena / jakość. A i dodatkowych 1000€ można lepiej spożytkować ;-)

Poza tym, pompowanie Tudora jako drugiego Rolexa z lista oczekiwania trochę średnio mi się podoba.
@mattspy Pompowanie Tudora się nie udało bo BB58 leży kupa na sprzedaż a i ceny stoją w miejscu. Bardziej Omega idzie w stronę Rolexa. Za to ceny Rolexa odpłynęły. Jeszcze 2 lata temu gadaliśmy z kumplami przy piwie o Hulku i stwierdziliśmy, że jest zajebisty ale to już prawie 50k a czarny date kosztował wtedy jakieś 30k. Dzisiaj widziałem Hulka za 150k. W dwa lata.
Wracając do tematu, Longines w tytanie fajny
@chiefeng: Zgadza się, dokładnie tak jak mówisz. Aczkolwiek wielu sklepach pomimo że BB58 leży l, sztucznie robią jakieś listy oczywiście w zależności od kraju.

Akurat w przypadku zegarka daily trzymanie ceny nie do końca mnie interesuje - tylko sam Faktor cena /jakość. Mam limit 2500€ którego nie chciałbym przekroczyć. Tym bardziej że ja jakoś do końca nie uważam i czasem zdarzy mi się o futrynę uderzyć
m.....y - @chiefeng: Zgadza się, dokładnie tak jak mówisz. Aczkolwiek wielu sklepach ...

źródło: comment_16455112290tFT6I3s98uwuaPlNlgSv7.jpg

Pobierz